REKLAMA

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Sanoku ma nowego komendanta. Żołnierz służył w Afganistanie (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Dzisiaj w Sali Herbowej sanockiego magistratu ppłk Dariusz Brzeżawski został mianowany dziesiątym w historii komendantem Wojskowej Komendy Uzupełnień w Sanoku. W uroczystościach przekazania obowiązków wzięli udział przedstawiciele służb mundurowych, samorządowcy oraz zaproszeni goście.

wku stopaTo historyczna chwila, historyczne miejsce i historyczne wydarzenie. Mam przyjemność przedstawić dziesiątego w historii WKU w Sanoku wojskowego komendanta uzupełnień. Jestem przekonany, że jest to strzał w dziesiątkę – mówi  płk dr inż. Mariusz Stopa, szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Rzeszowie. – Sanok zawsze stał wojskiem. Stąd z Bieszczad zawsze wywodzili się bardzo dobrzy żołnierze – dodaje.

Ppłk Dariusz Brzeżawski  pochodzi z Ziemi Sanockiej. W 1991 roku opuścił rodzinne strony i rozpoczął studia wojskowe na Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, gdzie pięć lat później uzyskał stopień magistra, inżyniera na wydziale mechanicznym w specjalności pojazdy mechaniczne. Następnie rozpoczął pracę jako szef techniki w 21. Rejonowych Warsztatach Technicznych w Rzeszowie. Służył także we Wrocławiu w warsztatach technicznych, również jako technik, tam nabył dużego doświadczenia w zakresie obrony terytorialnej. Następnie przez kilka lat służył w 3. Brygadzie Obrony Terytorialnej w Zamościu. Kilkakrotnie był w Afganistanie.

Jest żonaty i ma troje dzieci.

brzeżawskiDziękuję za zaufanie. Mam świadomość ciążącej na mnie odpowiedzialności i obowiązku, jaką jest powołanie sanockiego batalionu obrony terytorialnej. Zwracam się także do samorządowców z prośbą o wsparcie naszej pracy, bez waszej pomocy będzie nam trudno zrealizować to przedsięwzięcie – podkreśla nowo mianowany komendant WKU.

Uruski-Piotr1W uroczystościach uczestniczył także poseł na Sejm RP Piotr Uruski.

Bardzo cieszymy się, że wojsko wraca do Sanoka w formie jednostki obrony terytorialnej. To nobilitacja dla miasta, dla regionu, dla Ziemi Sanockiej – podsumował.

 

05-06-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym: