REKLAMA

,,Wygląda imponująco”. Budowa Centrum Wystawienniczo-Kongresowego na finiszu (ZDJĘCIA)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Budowa Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w Jasionce dobiega końca. Inwestor zastępczy – Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. – 10 grudnia rozpoczął proces odbiorów częściowych obiektu.

To ważny i historyczny moment. Ta niezwykle trudna inwestycja zmierza do szczęśliwego końca. Jestem przekonany, że Centrum Wystawienniczo-Kongresowe będzie wizytówką naszego województwa. To co zdążyłem już zobaczyć wygląda imponująco – powiedział marszałek Władysław Ortyl.

Na II kondygnacji części kongresowej zostały odebrane pomieszczenia biurowe, małe sale konferencyjne oraz sanitariaty. Dokonano również odbioru kuchni wraz z zapleczem, mieszczącej się na parterze części kongresowej budynku. Łączna powierzchnia odebranych pomieszczeń to około 1 500 m2. Odbiory są na bieżąco kontynuowane przez komisję odbiorową, w skład której wchodzą przedstawiciele zamawiającego, Inżyniera Kontraktu, branżowi inspektorzy nadzoru, przedstawiciele wykonawcy oraz podwykonawcy.

W poniedziałek odbywał się odbiór pomieszczenia w części kongresowej na parterze oraz na pierwszym piętrze obiektu. Są to między innymi dwie duże sale konferencyjne oraz sala bankietowa, a także kolejne sanitariaty, pomieszczenia socjalne, magazyny, itp. Ich łączna powierzchnia to około 2 000 m2.

Obecnie na budowie CWK pracuje każdego dnia ponad 400 pracowników. Rozpoczęto już wyposażanie obiektu, trwa montaż wyposażenia kuchennego oraz sanitariatów.
W najbliższych dniach rozpocznie się również montaż foteli audytoryjnych w sali kongresowej oraz dostawa mebli do całego obiektu.

Także do obiektu ma zostać podłączone napięcie prądu. Wówczas rozpocznie się pobieranie paliwa gazowego, co pozwoli na ogrzewanie całego budynku.

Procedury odbiorowe będą kontynuowane w najbliższych dniach, tak aby umożliwić przejęcie przez zamawiającego całego obiektu CWK do końca grudnia 2015 r. – podkreśla prezes RARR Janusz Fudała.

Tomasz Leyko
Rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego
Województwa Podkarpackiego
materiał nadesłany

16-12-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym: