REKLAMA

Wzmożone kontrole drogowe. Rozpoczyna się akcja policyjna „Sierpniowy Weekend”

LESKO / PODKARPACIE. Więcej funkcjonariuszy i więcej radiowozów na podkarpackich drogach w ciągu czterech dni policyjnej akcji „Sierpniowy Weekend”. Od piątku do poniedziałku policjanci spodziewają się zwiększonego ruchu na drogach regionu, dlatego zaplanowali wzmożone kontrole.

1449418925Dzisiaj zaczęły się policyjne działania „Sierpniowy Weekend”. Od piątku 12 sierpnia do poniedziałku 15 sierpnia najważniejszym zadaniem policjantów ruchu drogowego i prewencji będzie dbanie o bezpieczeństwo kierowców i pieszych. Funkcjonariusze będą dbać o minimalizowanie zatorów i rozładowywanie komunikacyjnych korków. W razie potrzeby będą ręcznie kierować ruchem na drodze czy skrzyżowaniu.

Ponieważ bezpieczeństwu i płynności w ruchu, a tym samym komfortowi podróżowania, zagrażają kierowcy łamiący przepisy, policjanci konsekwentnie reagują na wykroczenia, szczególnie te, które najczęściej prowadzą do wypadków:

– przekraczanie dozwolonej prędkości,
– wymuszanie pierwszeństwa przejazdu,
– wymuszanie pierwszeństwa na przejściach dla pieszych,
– wyprzedzanie wbrew regułom ruchu drogowego.

Policja przypomina o zasadach bezpiecznego podróżowania:

– wszyscy w pojeździe – kierowca i pasażerowie muszą zapinać pasy bezpieczeństwa,
– dzieci należy przewozić w fotelikach albo na podstawkach,
– trzeba właściwie rozmieścić i przymocować bagaż w samochodzie,
– gdy panują wysokie temperatury, a wybieramy się w daleką podróż, pamiętajmy o zaplanowaniu postojów i zabraniu w podróż zapasów wody.

źródło: KWP

12-08-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Poprzedni artykuł:
«