REKLAMA

Za brawurową jazdę stracili prawo jazdy

POWIAT LESKI / PODKARPACIE. W miniony weekend policjanci ruchu drogowego z Leska zatrzymali prawa jazdy dwóm kierowcom, którzy swoim zachowaniem stwarzali zagrożenie na drodze. Policjanci zatrzymują dokument w sytuacji, gdy za popełnione wykroczenia może być orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów.

W piątkowy wieczór przejeżdżający przez Lesko kierowca powiadomił Policję o piracie drogowym, przez którego ledwo uniknął kolizji drogowej. Według relacji świadka volkswagen passat, którego kierowca łamał wszelkie przepisy drogowe, odjechał w kierunku Ustrzyk Dolnych. Policjanci kilka minut po godz. 21 w Stefkowej zauważyli opisywany pojazd. Jadący z prędkością prawie 100 km/h kierowca passata przed policyjnym radiowozem wyprzedzał inne samochody na podwójnej linii ciągłej. Kierowcą zatrzymanym do kontroli okazał się 21-latek z powiatu gorlickiego. Został rozpoznany przez zgłaszającego interwencję, jako sprawca wcześniejszych wykroczeń drogowych. Kierujący stracił swoje prawo jazdy, jak również dowód rejestracyjny pojazdu, ponieważ okazało się, że jego volkswagen jest niesprawny, przez co stwarza zagrożenie w ruchu drogowym.

W sobotę około godz. 17.30 policjanci zatrzymali dokument uprawniający do kierowania pojazdami kierowcy, który na ich oczach omal nie doprowadził do wypadku. Funkcjonariusze jadący przez Postołów zauważyli, jak kierowca bmw wyjeżdżając z drogi podporządkowanej na główną, wymusił pierwszeństwo na renault lagunie, zmuszając kierowcę do gwałtownego hamowania. Kierujący bmw tłumaczył później policjantom, że zapatrzył się na radiowóz i nie zauważył nadjeżdżającego samochodu. 51-letni mężczyzna stracił prawo jazdy.

O karze dla obydwu kierowców zadecyduje sąd.

źródło: KPP Lesko
foto: archiwum KWP

lutowiska

16-03-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym: