REKLAMA

Zabrali quad, żeby się przejechać. Uszkodzonego porzucili na drodze (ZDJĘCIE)

POWIAT LESKI / PODKARPACIE. Policjanci ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy nocą z 13 na 14 lutego zabrali quada zaparkowanego przy stoku narciarskim i wybrali się nim na przejażdżkę. Uszkodzony pojazd porzucili na drodze. Sprawcami byli dwaj opiekunowie obozu narciarskiego, stacjonującego w ośrodku przy stoku.

O zdarzeniu policjantów poinformował pokrzywdzony właściciel ośrodka wypoczynkowego koło Leska, któremu skradziono quada. Pojazd służył pracownikom do prac prowadzonych na terenie wyciągu narciarskiego i był zostawiony na noc przy ośrodku z kluczykami w stacyjce. Rankiem 14 lutego, właściciel stwierdził, że pojazdu nie ma na miejscu, stał porzucony na drodze około kilometra od ośrodka. Quad był uszkodzony, właściciel straty wycenił na 3000 zł.

Policjanci ustalili, że pojazd został zabrany przez dwóch mężczyzn. Okazało się, że byli to dwaj instruktorzy – opiekunowie dziecięcego obozu narciarskiego, zakwaterowanego w ośrodku. 43-latek z Bielska-Białej i 33-latek z Częstochowy zostali zatrzymani. Przyznali się do winy. Obydwaj mężczyźni usłyszeli zarzuty zaboru cudzego pojazdu w celu krótkotrwałego użycia i porzucenia go w stanie uszkodzonym. Za swój czyn odpowiedzą przed sądem.

303-152936

KPP Lesko

16-02-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym: