REKLAMA

Zakończyły się poszukiwania Olka Ostrowskiego. Bieszczadzki ratownik został w górach

SANOK / PODKARPACIE. Wczoraj po południu ogłoszono koniec akcji poszukiwawczej Aleksandra Ostrowskiego, himalaisty i ratownika Bieszczadzkiej Grupy GOPR.

Informację o zakończonej akcji poszukiwawczej himalaisty pochodzącego z Wetliny przekazał Jerzy Natkański, dyrektor Fundacji Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki:

Po kontakcie z bazą pod Gasherbrumem II informuję, że dziś po godzinie 14. czasu polskiego, ekipa poszukująca Olka Ostrowskiego wróciła do bazy. Teren zaginięcia polskiego ski – alpinisty został przeszukany, niestety nie znaleziono jego śladów. Ze względu na trudne warunki pogodowe i terenowe, akcja nie będzie kontynuowana. Łączymy się w smutku z rodziną i przyjaciółmi Olka…

Jak informowali dziennikarze RMF FM, alpinistę do szczeliny miała wepchnąć lawina, która zeszła w miejscu jego pobytu. Wypadek Olka mieli widzieć Hiszpanie schodzący z sąsiedniego szczytu Gaszerbruma I.

Poszukiwania Aleksandra Ostrowskiego trwały od soboty. Od początku lipca wraz z Piotrem Śnigórskim próbowali zdobyć szczyt Gasherbrum II (8035 m n.p.m.). Mężczyzna pochodzi z Wetliny, jest ratownikiem grupy bieszczadzkiej GOPR.

Więcej o alpiniście-ratowniku przeczytasz tutaj: Trwają poszukiwania himalaisty z Wetliny, ratownika grupy bieszczadzkiej GOPR

olek

Foto: kadr z filmu „Musisz uwierzyć w siebie! – Cho Oyu – Polak Potrafi!”. Źródło: Youtube.com

Zobacz film Olka Ostrowskiego: ,,Musisz uwierzyć w siebie! – Cho Oyu – Polak Potrafi!”

źródło: Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki, RMF FM,
youtube.com/Kanał użytkownika Wetlina

28-07-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym: