REKLAMA

Żołnierz z sanockiego batalionu lekkiej piechoty na podium Biegu Piastów (ZDJĘCIA)

SANOK, JAKUSZYCE / PODKARPACIE. W miniony weekend szeregowy Wiktor Mosoń z 35. Batalionu Lekkiej Piechoty w Sanoku wziął udział w 42. Biegu Piastów w Jakuszycach. W zawodach tych jako reprezentant klubu MUKS Podkarpacie Jedlicze i żołnierz 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego występuje regularnie od czterech lat. W tym roku wystartował na trzech najdłuższych dystansach: 30 km stylem dowolnym oraz 50 i 25 km stylem klasycznym.

Nasz żołnierz, który obecnie służy w 35. Batalionie Lekkiej Piechoty w Sanoku w klasyfikacji żołnierzy zdobył bardzo wysokie 3. miejsce i znalazł się w gronie najlepszych zawodników, którzy w ciągu trzech dni pokonali 105 km. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów – informuje por. Witold Sura, rzecznik prasowy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Szeregowy Wiktor Mosoń walkę na narciarskich trasach biegowych połączył ze służbą wojskową w Wojskach Obrony Terytorialnej. Decyzję o tym by stać się żołnierzem 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego podjął spontanicznie, ale z pełną odpowiedzialnością za swój kraj. Służba dla sanockiej ziemi daje mu możliwość rozwijania hartu ducha, pracy w ciekawych zespołach, zdobywania nowych doświadczeń, a także zaangażowania w budowanie systemu bezpieczeństwa państwa. Dziś ta szansa stoi otworem przed każdym, bez względu na wykonywany zawód lub miejsce zamieszkania.

materiały nadesłane

08-03-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym: