REKLAMA

Bądź rozważny! Zachowaj zdrowy rozsądek na drodze

REGION / PODKARPACIE. Padający śnieg, marznący deszcz i do tego coraz większy mróz to większe wyzwania dla kierowców. Zima to niebezpieczny czas dla wszystkich użytkowników dróg. Zmiana aury wymusza zmianę techniki prowadzenia pojazdu – niestety wielu kierowców o tym zapomina. Policjanci apelują o rozwagę i zdrowy rozsądek. Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze może być przyczyną tragedii.

Przy panującej obecnie aurze należy przed wyjazdem odśnieżyć samochód. Poprawi to naszą widoczność i nie będzie przeszkadzać innym użytkownikom dróg, którzy mogą nagle zostać zasypani śniegiem z naszego pojazdu.

Dobrze oczyszczone szyby pomogą nam zauważyć wszystkie ewentualne zagrożenia na drodze. Pamiętajmy również o usunięciu lodu bądź błota pośniegowego z reflektorów. Sprawnie działające i widoczne światła pojazdu zwiększają naszą widoczność, co jest bardzo istotne przy ograniczonej widoczności.

Należy prędkość dostosować do zmieniającej się sytuacji na drodze. Jeżeli zachowamy odpowiednią odległość od poprzedzającego pojazdu, zwiększymy swoje szanse na uniknięcie kolizji lub wypadku drogowego.

Zimowa aura to problem nie tylko dla kierowców, ale również dla pieszych. Podchodzenie zbyt blisko krawędzi jezdni przy śliskim chodniku może skończyć się upadkiem prosto pod samochód, którego kierowca może nie mieć czasu na zareagowanie. Pamiętajmy także: element odblaskowy pozwoli kierowcy wcześniej zauważyć pieszego będącego na jezdni lub zbliżającego się do niej.

Dajmy sobie i innym szansę na bezpieczne zachowania w tych trudnych warunkach!

303-121231

źródło: KPP Ustrzyki Dolne

26-01-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym: