REKLAMA

BIESZCZADY: Sternik z promilami przewoził turystów po Zalewie Solińskim

BIESZCZADY. Podczas patrolu na Zalewie Solińskim policjanci ujawnili nietrzeźwego sternika łodzi. Okazało się, że mężczyzna posiada zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Sternik był w trakcie rejsu turystycznego z pasażerami. Za swój czyn odpowie przed sądem.

Wczoraj około godz. 13, policjanci pełniący służbę w patrolu wodnym na Zalewie Solińskim skontrolowali statek pasażerski. Kapitan łodzi był w trakcie rejsu turystycznego z pasażerami. Podczas interwencji funkcjonariusze wyczuli od sternika woń alkoholu. Po przebadaniu okazało się, że 41-letni mieszkaniec powiatu krośnieńskiego ma 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Podczas dalszych czynności policjanci ujawnili, że kapitan posiada aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Z uwagi, że łódź, którą sterował mężczyzna, posiada silnik spalinowy i elektryczny, jest zaliczana do pojazdów mechanicznych.

Mężczyźnie został zatrzymany patent sternika motorowodnego, a łódź została odholowana przez Bieszczadzki WOPR do macierzystego portu.
Teraz mieszkaniec powiatu krośnieńskiego za swój czyn odpowie przed sądem.

KPP Lesko

Foto: KPP Lesko

Foto: KPP Lesko

13-06-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym: