REKLAMA

Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe nagrodzone w prestiżowym konkursie. Będzie gala w Pałacu Belwederskim (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe znalazły się wśród laureatów XVII Edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Sposób na sukces” odbywającym się pod patronatem prezydenta RP Andrzeja Dudy. Wręczenie nagród odbędzie się 4 lipca b.r. w Pałacu Belwederskim.

Konkurs jest organizowany przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie. Odbywa się pod patronatem Prezydenta RP i Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Celem konkursu jest wyróżnianie i promowanie najciekawszych przedsięwzięć gospodarczych, które przyczyniają się do społecznego i regionalnego rozwoju obszarów wiejskich.

Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe zgłoszone zostały do konkursu przez Lokalną Grupę Działania „Zielone Bieszczady”.
Nagrody przyznano w kategoriach: indywidualnej, rodzinnej, zespołowej oraz inicjatyw na rzez rozwoju społeczności lokalnych. Z kilkuset zgłoszonych podmiotów wyłoniono 24 nominowanych, a z tego grona 16 laureatów. Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe zostały uznane drugim najlepszym pomysłem w kategorii indywidualnej w skali kraju.

2

Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe to pomysł Janusza Demkowicza z Orelca, właściciela „Zagrody Magija” na ożywienie nieczynnej linii kolejowej 108. Drezyny rowerowe, napędzane siłą ludzkich mięśni, po raz pierwszy wyjechały na tory w 2015 roku i od razu stały się turystycznym hitem. Otrzymały już certyfikat Najlepszego Produktu Turystycznego za 2015 rok w Polsce oraz na Podkarpaciu.

Chcieliśmy, by linia kolejowa 108 dzierżawiona przez gminę Olszanica, stała się żyłą, przez którą płynie turystyczna krew do Uherzec Mineralnych, bo niewielu turystów zatrzymuje się w tej miejscowości – podkreśla Janusz Demkowicz.

Jak zaznacza nasz rozmówca sukces Bieszczadzkich Drezyn Rowerowych to sukces zespołowy : władz gminy Olszanica, Polskich Linii Kolejowych, Urzędu Transportu Kolejowego i innych.

Proces powstawania tego przedsięwzięcia trwał 4 lata. Nikt by tego w pojedynkę nie zrobił – dodaje Demkowicz.

To właśnie współpraca wielu środowisk, które wspólnie wypromowały ten produkt turystyczny, została przez kapitułę konkursu doceniona.

W tamtym roku z oferty Bieszczadzkich Drezyn Kolejowych skorzystało ponad 65 tysięcy turystów. Ten rok zapowiada się jeszcze lepiej, bo statystyki o tej porze roku są lepsze niż w analogicznym okresie w roku ubiegłym.

foto: Stowarzyszenie Mieszkańców i Sympatyków Załuża/ archiwum eSanok.pl

05-06-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym: