REKLAMA

Cyberprzemoc jest przyczyną wielu problemów u młodzieży. Policjanci przestrzegają

BALIGRÓD / PODKARPACIE. Z rodzicami uczniów szkoły podstawowej w Baligrodzie policjantka Komendy Powiatowej Policji w Lesku rozmawiała na temat cyberprzemocy oraz zagrożeń, jakie spotkać mogą dzieci podczas korzystania z Internetu.

Podczas poniedziałkowej wywiadówki rodzice uczniów dowiedzieli się też, jakie są obowiązujące w tym zakresie regulacje prawne.

Codziennie w Polsce dochodzi do przestępstw popełnianych za pośrednictwem lub przy pomocy Internetu. Coraz częściej policjanci odnotowują przeniesienie pewnych kategorii przestępczości ze świata realnego do świata wirtualnego. Niestety, niewielu rodziców, których dzieci padły ofiarą cyberprzemocy dopuszcza do siebie myśl, że ich dziecko mogło zostać skrzywdzone za pośrednictwem Internetu. Rodzice czasami nie dopuszczają do siebie myśli, że ich dziecko może być prześladowane w Internecie, a nawet jeśli dopuszczają, to bagatelizują problem. Nie zdają sobie sprawy, że wirtualna przemoc może mieć realne skutki w rzeczywistości.

Podczas spotkania profilaktycznego z rodzicami uczniów szkoły w Baligrodzie funkcjonariuszka przypomniała zasady korzystania z technologii komunikacyjnych, a także zagrożenia płynące z ich użytkowania. Zwróciła uwagę rodziców, że powinni monitorować to, jak dziecko spędza czas w Internecie, rozmawiać z nim na temat cyberprzemocy, jak również nie bagatelizować z tym związanych problemów dzieci.

źródło: KPP Lesko

1439796635

12-05-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym: