REKLAMA

Mieszkańcy Leska poznali możliwości Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

LESKO / PODKARPACIE. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lesku w minioną sobotę zorganizowali punkt informacyjny, gdzie osoby zainteresowane mogły zapoznać się z możliwościami i zasadami korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Mieszkańcy Leska mieli okazję porozmawiać ze swoim dzielnicowym.

W sobotnie przedpołudnie lescy policjanci zorganizowali punkt informacyjny dotyczący Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Osoby zainteresowane mogły zapoznać się z tym narzędziem policyjnej służby, a obecni na miejscu funkcjonariusze udzielali wskazówek dotyczących posługiwania się nim. Mapy zagrożeń mają służyć poprawie bezpieczeństwa. Jest to istotny element zarządzania bezpieczeństwem publicznym, realizowanym w partnerstwie międzyinstytucjonalnym i społecznym. Mają one służyć również optymalnej alokacji zasobów sprzętowo-kadrowych służb, w szczególności do podejmowania decyzji co do tworzenia komisariatów i posterunków policji.

lesko 1

Zainteresowani mogli także skorzystać z porad i wskazówek udzielanych przez dzielnicowego oraz podzielić się spostrzeżeniami na temat bezpieczeństwa w swoim miejscu zamieszkania. Sobotnie spotkanie z mieszkańcami było kolejnym z serii zaplanowanych na rok 2017. Planujemy przeprowadzać je cyklicznie na terenie wszystkich gmin powiatu leskiego.

lesko 3

Źródło: KPP Lesko

15-05-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym: