REKLAMA

PiS pielgrzymuje do Strachociny. Jarosław Kaczyński spotkał się z mieszkańcami regionu (FILM)

STRACHOCINA / PODKARPACIE. W dzisiejszej pielgrzymce (4 bm.) członków i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości do Strachociny wzięły udział czołowe postacie tej partii z prezesem Jarosławem Kaczyńskim na czele. Po modlitwie na Bobolówce przyszedł czas na spotkanie z mieszkańcami regionu.

Pielgrzymki członków PiS do Strachociny przed wyborami sprawiały, że to właśnie ta prawicowa partia zwyciężała. Tak było choćby w przypadku majowych wyborów prezydenckich. Jak podkreślał ksiądz prałat Józef Niżnik, kustosz sanktuarium w Strachocinie, modlitwy i prośby kierowane do Św. Andrzeja Boboli są wysłuchiwane tylko wtedy, gdy są szczere i przyświecają im dobre intencje

W spotkaniu w Strachocinie wziął wspomniany prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Kandydat na premiera, wiceprezes partii Beata Szydło. Przewodniczący Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości Mariusz Błaszczak. Wicemarszałek Sejmu Marek Kuchciński. Marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl. Poseł do Parlamentu Europejskiego Tomasz Poręba.

Temat wyborów zdominował rozmowy prezesa Kaczyńskiego z mieszkańcami regionu. Trudno było jednak szukać osoby, która nie wierzyłaby w ostateczny sukces Prawa i Sprawiedliwości. W wyborach parlamentarnych w 2011 roku, PiS w okręgu nr 22, zdobyło blisko 45 % głosów. Druga Platforma Obywatelska niewiele ponad 25 %.

Ksiądz prałat Józef Niżnik – kustosz sanktuarium w Strachocinie

06-10-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym: