REKLAMA

Sypią się mandaty za nadmierną prędkość. Kierowcy muszą nauczyć się nowych przepisów

SANOK, LESKO, BRZOZÓW / PODKARPACIE. Od wczoraj (18 bm) weszły w życie nowe przepisy, według których kierowcy rażąco przekraczający prędkość w terenie zabudowanym, mogą pożegnać się ze swoim prawem jazdy na trzy miesiące. Tylko wczoraj na terenie trzech powiatów: leskiego, sanockiego i brzozowskiego zatrzymano aż 5 dokumentów, zaś w całym województwie było ich 17!

 

Jak informuje Rzecznik prasowy Podkarpackiej Policji kom. Paweł Międlar, podczas wczorajszej akcji ,,Prędkość” zatrzymano aż 17 dokumentów uprawniających do kierowania. Głównym powodem było przekroczenie dozwolonej prędkości o więcej niż 50 km/h w terenie zabudowanym. Tylko w najbliższym regionie zatrzymano aż 5 praw jazdy.


Wczoraj tuż przed godz. 15 policjanci ruchu drogowego zatrzymali w Orelcu kierującego audi A-3, który przejeżdżał przez tę miejscowość z prędkością 120 km/h. 39-letni kierowca, którym okazał się być obywatel Irlandii, stracił swoje prawo jazdy.

Według nowych przepisów, które wczoraj weszły w życie, dodano nowe przesłanki administracyjnego zatrzymania prawa jazdy, m.in. w przypadku rażącego przekroczenia prędkości dopuszczalnej w obszarze zabudowanym (powyżej 50 km/h). Wczorajszego popołudnia policjanci ruchu drogowego z Leska zatrzymali 39-letniego Irlandczyka, który swoim audi A-3 w terenie zabudowanym jechał z prędkością 120 km/h. Zatrzymany w Orelcu kierowca stracił prawo jazdy.

Ujawnienie podobnego czynu przez funkcjonariuszy będzie skutkowało zatrzymaniem dokumentu prawa jazdy w trakcie prowadzonej kontroli drogowej i przesłaniem go do właściwego starosty, który – wydając decyzję administracyjną – formalnie zatrzyma ten dokument – za pierwszym razem na 3 miesiące.Wczorajsze działania „Prędkość” prowadzone przez policjantów na terenie powiatu brzozowskiego skutkowały ujawnieniem dziesięciu wykroczeń przekroczenia dozwolonej prędkości. Ponadto jednemu z kierowców, który jechał z prędkością 117 km/h w terenie zabudowanym funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy. W świetle obowiązujących przepisów kierowca ten pożegna się ze swoim dokumentem na najbliższe trzy miesiące.

Wczoraj na terenie powiatu brzozowskiego policjanci prowadzili wzmożone działania ukierunkowane głównie na ujawnianie wykroczeń popełnianych przez kierowców przekraczających dozwoloną prędkość. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej łącznie 10 kierujących. W jednym przypadku kierowcę poza mandatem karnym spotkała surowsza kara.

Około godz. 12.30 w Jabłonicy Polskiej, policjanci zauważyli nadjeżdżający z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym pojazd. Radar wskazał 117 km/h. Mężczyzna kierujący volkswagenem został zatrzymany do kontroli drogowej. 38-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego nie przyjął mandatu karnego za popełnione wykroczenie, dlatego jego sprawa zostanie rozpatrzona przez sąd. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy. Zgodnie z nowymi przepisami, obowiązującymi od 18 maja br., 38-latek pożegna się z nim na najbliższe trzy miesiące.


Zobacz także:
SANOK: Trzech kierowców straciło prawo jazdy w pierwszym dniu obowiązywania nowych przepisów

Surowsze sankcje dla pijanych kierowców. Od dziś wchodzą w życie nowe przepisy

źródło: KPP Lesko, Sanok, Brzozów
foto: archiwum KWP

lutowiska

19-05-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym: