REKLAMA

60 przyszłych pielęgniarek oraz 54 ratowników medycznych rozpoczęło kształcenie w sanockiej uczelni

SANOK / PODKARPACIE. Kierunki medyczne, nadal cieszą się dużą popularnością wśród młodzieży. W Instytucie Medycznym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. J. Grodka w Sanoku, naukę na pierwszym roku studiów rozpoczęło 114 osób.

Zawód pielęgniarki jest zawodem przyszłości. Zjawisko postępującego starzenia się społeczeństwa i związane z tym wzrastające zapotrzebowanie na opiekę pielęgniarską, skłania młodych ludzi do podjęcia studiów na kierunku pielęgniarstwo. Obecnie, pojawia się coraz więcej ofert pracy, dających możliwość zatrudnienia absolwentów w placówkach ochrony zdrowia w kraju i za granicą. Ponadto, wyjazdy studentów na praktyki w ramach programu Erasmus plus, zwiększają możliwości znalezienia pracy za granicą naszego kraju, czego przykładem jest zatrudnienie dwóch ubiegłorocznych absolwentów kierunku pielęgniarstwo z naszej Uczelni w szpitalu w Oxfordzie.

Ratownictwo medyczne to kolejny kierunek studiów, który cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem młodzieży. Program kształcenia przyszłych ratowników medycznych jest dostosowywany do aktualnych potrzeb zdrowotnych i społecznych oraz spełnia wymogi Krajowych Ram Kwalifikacji Zawodowych. Praktyczny profil kształcenia zakłada nabywanie wiedzy i umiejętności niezbędnych w przyszłej pracy zawodowej.

Studenci w sanockiej Uczelni mają także możliwość uczestniczenia w aktywnym życiu studenckim m.in. poprzez udział w pracach Samorządu studenckiego, w sekcjach sportowych, kołach naukowych i kołach zainteresowań np. w studenckim kole wolontariatu czy studenckim kole języka migowego.

panorama_piel_i_rm

źródło: materiały nadesłane

05-11-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym: