REKLAMA

Bieszczadzcy pogranicznicy będą chronić granice Węgier przed nielegalnymi imigrantami

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Dziś, tj. 5 listopada na mocy porozumienia między Komendantem Głównym Straży Granicznej a Komendantem Głównym Policji Krajowej Węgier o intensyfikacji współpracy transgranicznej, szczególnie w zwalczaniu terroryzmu i przestępczości transgranicznej, grupa 43 funkcjonariuszy Straży Granicznej wyjedzie na Węgry.

Na misję, która będzie trwała od 5 listopada do 3 grudnia 2015 roku, zostało oddelegowanych po ośmiu funkcjonariuszy z pięciu oddziałów Straży Granicznej: Morskiego OSG, Warmińsko-Mazurskiego OSG, Podlaskiego OSG, Nadbużańskiego OSG i Bieszczadzkiego OSG, oraz po jednym funkcjonariuszu ze Sztabu Komendanta Głównego SG, Nadwiślańskiego OSG i Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych SG.

Dzień przed wyjazdem, 4 listopada, funkcjonariusze przeszli szkolenie i instruktaż do misji. Przygotowujących się do wyjazdu pożegnał Komendant Główny Straży Granicznej gen. dyw. SG Dominik Tracz.

Wegry2

Funkcjonariusze Straży Granicznej w ramach wspólnych patroli będą wspierać Policję Węgier w ochronie zewnętrznej granicy Unii Europejskiej na odcinku granicy państwowej Węgier z Republiką Serbii oraz zwalczaniu nielegalnej migracji na tym odcinku granicy. Obszar geograficzny, na którym prowadzone będą działania, obejmuje 20 km od linii granicy węgiersko-serbskiej w głąb terytorium Węgier.

Wegry

Wspólną operacją kieruje Policja Węgier. Do zadań funkcjonariuszy Straży Granicznej będzie należało zapobieganie nielegalnym przekroczeniom granicy poza przejściami granicznymi, prowadzenie obserwacji miejsc dogodnych do przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom i przekazywanie informacji o sytuacji w rejonie granicy państwowej stronie węgierskiej, a także wspieranie Policji Węgier przy zabezpieczeniu porządku publicznego na wyznaczonym odcinku działań.

Wegry1

źródło: Komenda Główna SG

05-11-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym: