REKLAMA

Aby wakacje były bezpieczne. Spotkania policjantów z uczniami w ostatnich tygodniach nauki szkolnej

GMINA LESKO / PODKARPACIE. Policjanci z leskiej komendy prowadzą w szkołach działania prewencyjne pod nazwą „Bezpieczne Wakacje”. Celem tej akcji jest zwrócenie szczególnej uwagi dzieci i młodzieży na niebezpieczne sytuacje, z jakimi mogą się spotkać podczas letniego wypoczynku.

W ramach działań „Kręci mnie bezpieczeństwo …nad wodą”, zwłaszcza w tym ostatnim miesiącu roku szkolnego policjanci spotykają się z uczniami, aby porozmawiać na temat bezpiecznych form spędzania wypoczynku. W środę lescy policjanci spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Manastercu oraz Szkoły Podstawowej w Bezmiechowej Dolnej. Funkcjonariusze przekazują uczestnikom cenne rady i wskazówki dotyczące niebezpiecznych sytuacji, z jakimi mogą się spotkać w czasie wakacji. Przypominają numery telefonów alarmowych, mówią, jakie informacje należy przekazać podczas rozmowy oraz kiedy z nich korzystamy. Policjanci przypominali, że kąpiele w miejscach niedozwolonych, bez opieki dorosłych oraz skoki do wody, to najczęstsze przyczyny utonięć lub ciężkich uszkodzeń ciała.

W ramach programów „Kręci mnie bezpieczeństwo” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo – nad wodą”, policjanci będą odwiedzać kolejne szkoły i przedszkola, by przypomnieć najmłodszym, że wakacje można spędzić bezpiecznie.

wakacje1

wakacje2

Źródło: KPP Lesko

19-06-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym: