REKLAMA

„Łapki na kierownicę”. Lescy policjanci przyglądają się kierowcom

LESKO / PODKARPACIE. Od 14 do 25 czerwca policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lesku realizują działania „Łapki na kierownicę”. Akcja skierowana jest bezpośrednio do kierujących pojazdami w celu przeciwdziałania zagrożeniom związanym z używaniem podczas jazdy telefonu komórkowego – trzymanego w ręku.
Głównym celem tych działań jest zdyscyplinowanie kierujących, którzy nieprawidłowo korzystają z telefonów komórkowych podczas jazdy. Ponadto przeciwdziałanie zagrożeniom, które stwarza używanie tego typu urządzeń mobilnych w trakcie poruszania się pojazdami.

W tym okresie policjanci podczas kontroli drogowych zwrócą szczególną uwagę na osoby, które dopuszczają się tego wykroczenia.

Policja przypomina, że zgodnie z art. 45 ust. 2 pkt 1 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 roku Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. 1997 nr 98 poz. 602 z późn. zm.) kierującemu pojazdem zabrania się korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku. Za to wykroczenie funkcjonariusz może nałożyć mandat w kwocie 200 zł i 5 punktów karnych.

smartphone-1285344_960_720

KPP Lesko

16-06-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym: