REKLAMA

„Arktyczny milesPLUS diesel” na stacjach Statoil

Od 16 listopada br. na wszystkich stacjach Statoil w Polsce rozpoczęła się sprzedaż paliw zimowych. Tego samego dnia rozpoczął się również proces zaopatrywania sieci w paliwo arktyczne milesPLUS® diesel, które dzięki zmodyfikowanej formule pozwala na eksploatację pojazdu w temperaturze do -32oC przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycie paliwa do 3%.

Paliwo arktyczne milesPLUS® diesel będzie dostępne w pierwszej kolejności na stacjach Statoil w Białymstoku, Suwałkach, Bielsku Podlaskim i w Łomży, następnie w pozostałych regionach Polski, a od 15 grudnia już w całej sieci typu Premium.

„Statoil, jako pierwszy w Polsce wprowadził do sprzedaży arktyczny olej napędowy już kilkanaście lat temu. Obecnie to jedyna sieć, która oferuje paliwo arktyczne na wszystkich stacjach full service i w trakcie całego sezonu zimowego”, podkreśla Rafał Droździak, Senior Fuel Product Manager sieci stacji Statoil.

i

W odróżnieniu od paliw standardowych, specjalnie przygotowany na zimę olej napędowy milesPLUS® diesel klasy arktycznej posiada gwarantowaną obniżoną do -32oC Temperaturę Zablokowania Zimnego Filtra oraz obniżoną do -22oC Temperaturę Mętnienia. Dzięki temu zapewnia najlepszą dostępną na rynku ochronę przed mrozami i minimalizuje ryzyko unieruchomienia pojazdu nawet przy ekstremalnie niskich temperaturach. Potwierdziły to wyniki, opublikowanego w tym roku niezależnego testu paliw zimowych, przeprowadzonego przez jeden z magazynów motoryzacyjnych. Niekwestionowanym zwycięzcą w tym teście został arktyczny milesPLUS® diesel, który zachował płynność do -38oC, zyskując tym samym miano „Najbardziej zimowego paliwa” spośród wszystkich biorących udział w teście.

Warto zauważyć, że w przypadku standardowych paliw zimowych dostępnych na polskim rynku, obniżoną Temperaturę Zablokowania Zimnego Filtra uzyskuje się przede wszystkim poprzez dodanie tzw. „depresatorów”. Nie wpływa to jednak na obniżenie Temperatury Mętnienia, która odgrywa kluczową rolę podczas eksploatacji samochodu poddanego działaniu niskich temperatur. Ponadto paliwa standardowe zawierają biokomponenty, które często bywają przyczyną powstawania osadów w układzie wtryskowym oraz wpływają negatywnie na zimowe właściwości oleju napędowego.

Najwyższa jakość paliwa arktycznego Statoil jest wynikiem wieloletnich doświadczeń, jakie firma nabyła oferując swoje paliwa na rynku skandynawskim, gdzie temperatury zimą spadają poniżej -20 st. Paliwo to produkowane jest na specjalne zamówienie, pod ścisłą kontrolą i według precyzyjnie określonych parametrów, które znacznie przewyższają wymagania polskich norm. Przechowywanie paliwa w oddzielnych zbiornikach na terminalach paliwowych oraz specjalny system nadzoru podczas jego transportu i magazynowania na stacjach są gwarantem najwyższej jakości produktu. Paliwo to nie zawiera biokomponentów i charakteryzuje się obniżoną gęstością oraz zmodyfikowanym składem frakcyjnym, jak również jest uszlachetnione pakietem dodatków, dzięki którym spalanie może zostać zmniejszone nawet do 3%.

 

grf

Paliwa zimowe

Od 16 listopada na wszystkich stacjach Statoil w Polsce, oferowana jest szeroka gama paliw zimowych. Zimowy olej napędowy miles® diesel zapewni bezproblemową eksploatację w typowych zimowych warunkach. Również skład zimowego SupraGazu dobrany jest tak, aby w trakcie eksploatacji pojazdu w niskich temperaturach silnik pracował równomiernie i wydajnie.

W sprzedaży dostępne są także zimowe odmiany benzyn – milesPLUS® 98, milesPLUS® 95 oraz miles® 95 – ze zmodyfikowaną formułą, która dzięki zwiększonej prężności par i wyższej lotności, ułatwia rozruch silnika, pozwalając jednocześnie zmniejszyć zużycie paliwa do 3%.

Firma Circle K Polska Sp. z o.o. (dawniej Statoil Fuel & Retail Polska Sp. z o.o.), została założona w 1992 roku i prowadzi sieć około 360 stacji paliw na terenie całej Polski. Sieć Statoil obejmuje flagowe stacje Statoil typu Premium, stacje segmentu ekonomicznego Statoil 1-2-3 i stacje franczyzowe. Jedynym udziałowcem Circle K Polska Sp. z o.o. jest firma Circle K AS, należąca do kanadyjskiej firmy Alimentation Couche-Tard Inc. (ACT), jednej z największych na świecie spółek akcyjnych handlu detalicznego z obszaru convenience, która prowadzi działalność w Ameryce Północnej, Europie, Azji i na Bliskim Wschodzie. Ta kanadyjska spółka posiada na świecie około 15,000 sklepów typu convenience i stacji paliw oraz zatrudnia ponad 100.000 pracowników. Akcje Alimentation Couche –Tard notowane są na giełdzie w Toronto (TSE). Więcej informacji można znaleźć na stronie TUTAJ.

OurOperations_StatoilFuelAndRetail

Szczegółowych informacji udziela:
Krystyna Antoniewicz-Sas, Dział Komunikacji
e-mail: Krystyna.Antoniewicz-Sas@circlekeurope.com
tel. (0-22) 564 0 305

Artykuł sponsorowany

25-11-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym: