REKLAMA

Droga Krzyżowa na Tarnicę – ważne informacje dla uczestników

BIESZCZADY / PODKARPACIE. W związku ze zbliżającym się Wielkim Piątkiem przypadającym na dzień 25 marca i utrwaloną w wielu środowiskach tradycją organizacji Dróg Krzyżowych na Tarnicę Bieszczadzki Park Narodowy informuje:

1. W najwyższych partiach gór dominują jeszcze warunki zimowe, obserwowana jest częsta zmiana sytuacji pogodowej, a w wielu miejscach podłoże szlaku może być grząskie i błotniste – prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności. BdPN nie ponosi odpowiedzialności za skutki wypadków losowych.

2. Należy się dobrze przygotować na wyjście, zabrać ciepłą odzież i terenowe obuwie, a przede wszystkim ocenić czy własna kondycja po okresie zimowym pozwala na udział w tym wyzwaniu.

3. Szlak z Wołosatego na Tarnicę został w zeszłym roku wyremontowany, prosimy nie schodzić ze szlaku i nie chwytać się taśmowych barier ochronnych.

4. Należy przestrzegać wszystkich zaleceń służb porządkowych Parku oraz GOPR i dostosować się do komunikatów związanych z organizacją ruchu.

5. Park udostępni płatne parkingi dla zwiedzających: w Wołosatem oraz w Ustrzykach Górnych.

6. Nieodpłatnie zostaną uruchomione sanitariaty (dwa w Wołosatem i dwa w Ustrzykach Górnych).

7. Park nie będzie pobierał opłat za wstęp na szlaki.

8. Nie zezwala się na używanie urządzeń nagłaśniających tj. megafonów, tub itp. oraz zabrania się pozostawiania na terenie BdPN zniczy i zaśmiecania terenu.

droga
Dyrekcja BdPN

21-03-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym: