REKLAMA

Droga Krzyżowa Służb Mundurowych (ZDJĘCIA)

POWIAT LESKI / PODKARPACIE. Po raz szósty w Zwierzyniu odbyło się nabożeństwo drogi krzyżowej dla służb mundurowych województwa podkarpackiego. Przedstawicieli podkarpackiej policji, w imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie, poprowadził młodszy inspektor Piotr Kluz, któremu towarzyszył Komendant Powiatowy Policji w Lesku nadkomisarz Roland Szczepanik.

W piątek (18 bm.) odbyło się nabożeństwo Drogi Krzyżowej pod hasłem „Krzyż znakiem służby i ofiary” dla służ mundurowych Województwa Podkarpackiego. To już szósty rok, kiedy w piątek przed Niedzielą Palmową, funkcjonariusze wraz z kapelanami oraz władzami samorządowymi wyruszają w drogę krzyżową.

1339791610

Podkarpacką policję w imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie, reprezentował mł. insp. Piotr Kluz – Naczelnik Wydziału Prewencji. W uroczystości wzięli udział Komendant Powiatowy Policji w Lesku nadkom. Roland Szczepanik, jego zastępca podkom. Tomasz Balawajder oraz Komendant Miejski Policji w Krośnie podinsp. Leszek Buryła. Licznie uczestniczyli w nabożeństwie policjanci z naszej jednostki, funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie oraz z Komendy Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych. Służby mundurowe reprezentowały również formacje Straży Granicznej, Służby Celnej, Służby Więziennej, Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, Straży Ochrony Kolei oraz harcerze.

Nabożeństwo odbyło się przy kaplicach Drogi Krzyżowej w Zwierzyniu, a przy grocie znalezienia krzyża odprawiono mszę w intencji służb mundurowych Województwa Podkarpackiego.

KPP Lesko

21-03-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym: