REKLAMA

Kolejne ostrzeżenia meteorologiczne. Większe opady, grad i silny wiatr

LESKO / PODKARPACIE. Z dnia na dzień meteorolodzy na Podkarpaciu przewidują coraz większe opady. Do tego silny wiatr i lokalnie grad.

W województwie podkarpackim prognozuje się wystąpienie silnych burz z opadami deszczu 30 mm do 50 mm, lokalnie do 60 mm. Opadom będzie towarzyszył silny wiatr w porywach do 70 km/h. Lokalnie możliwe jest także pojawienie się gradu.

Prawdopodobieństwo załamania pogody Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych szacuje na 90 proc. między 12.00 a 23.00 w środę, 27 lipca.

Należy także dodać, że do 28 lipca obowiązuje również OSTRZEŻENIE nr 62 na UPAŁ/2 wydane 24 lipca w południe.

Synoptycy ostrzegają, że burze mogą spowodować: zakłócenia w pracy urządzeń elektrycznych, zagrożenie pożarowe, szkody w uprawach rolnych, zagrożenie życia od uderzenia piorunów, utrudnienia na terenach zurbanizowanych, utrudnienia komunikacyjne, lokalne zalania.

W związku z ostrzeżeniem należy pamiętać o zabezpieczeniu mieszkań i domów oraz innego mienia przed burzami (pozamykanie okien, drzwi); zabezpieczenie przedmiotów mogących stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa (przedmioty na balkonach, parapetach okien itp.) pod wpływem silnych podmuchów wiatru; usunięcie samochodów z okolic drzew oraz dostosowanie prędkości jazdy pojazdów samochodowych do warunków atmosferycznych.

27-07-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym: