REKLAMA

LESKO24.PL: Uwaga na most w Hoczwi. Remonty powodują spore korki

LESKO24.PL / PODKARPACIE. Trwa przebudowa mostu w Hoczwi. Na obiekcie wprowadzono ruch wahadłowy. Ci, którzy wybierają się w stronę Polańczyka powinni liczyć się ze sporymi utrudnieniami.

Około pół roku potrwa rozpoczęta początkiem czerwca tego roku przebudowa mostu przez potok Dziurdziów w Hoczwi w powiecie leskim, w ciągu drogi wojewódzkiej nr 893 Lesko – Cisna.

Podczas wykonywanych prac budowlano-montażowych ruch odbywa się wahadłowo. Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich informuje, że ze względu na tworzące się, szczególnie podczas weekendów korki, kierowcom jadącym z Leska w kierunku Polańczyka zalecany jest objazd przez Uherce i Solinę. Natomiast z Polańczyka do Leska – przez Solinę i Uherce.

0223

 

Prace obejmujące przebudowę mostu, dojazdów do obiektu oraz odcinkowe umocnienie brzegów i dna potoku będą prowadzone najprawdopodobniej do końca listopada tego roku. Wysłużona przeprawa zostanie zastąpione nowym, komfortowym obiektem o najwyższej klasie nośności, co w praktyce oznacza, że będą mogły poruszać się po nim pojazdy o masie całkowitej do 50 ton.

Nowy most zostanie wyposażony w szerszą jezdnię, obustronne chodniki oraz urządzenia bezpieczeństwa ruchu – balustrady i bariery.

Koszt przebudowy mostu w Hoczwi to blisko 2,3 mln złotych.

 

0128

 

materiały nadesłane 

27-07-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym: