REKLAMA

KRONIKA POLICYJNA: Pogróżki, oszustwo internetowe i kontrola szkolnych busów

LESKO / PODKARPACIE. W ubiegłym tygodniu policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lesku odebrali zgłoszenia o oszustwie internetowym na kwotę 705 zł, o groźbach karalnych w stronę jednego z mieszkańców powiatu oraz o pożarze domku letniskowego w Cisnej. Funkcjonariusze podsumowali także akcję kontroli busów „Gimbus”.

  • W ubiegły piątek 28 października mieszkaniec powiatu leskiego zawiadomił, że na portalu ogłoszeniowym na aukcji internetowej zakupił komplet opon zimowych ( 4 sztuki). Pomimo dokonania przelewu na konto sprzedającego do chwili obecnej zakupionego towaru nie otrzymał. Suma strat wynosi 705zł.
  • W ten sam dzień mieszkaniec powiatu leskiego zgłosił otrzymywanie złośliwych telefonów i smsów od mieszkańca również powiatu leskiego. Pod jego adresem kierowane były groźby karalne. Pogróżki wzbudziły w zgłaszającym uzasadnioną obawę, że mogą zostać spełnione.

iphone-1283665_1280

  • We wtorek, 25 października funkcjonariusze zostali zawiadomieni o pożarze domu letniskowego w m-ci Cisna o godz. 12.16. Domek był własnością mieszkańca Baligrodu. Spaleniu uległ część z niego:  taras oraz fragment ściany przyległej do tarasu. Starty nie ustalone. Trwają ustalenia przyczyny pożaru.
  • 27 października zakończyła się akcja „Gimbus”, która miała na celu kontrolę szkolnych busów. Przez trzy dni od wczesnych godzin rannych do godz. 8.30 funkcjonariusze sprawdzali prędkość pojazdów, ich obowiązkowe wyposażenie, prawidłowe przewożenie dzieci oraz przestrzeganie norm czasu pracy kierowcy i jego trzeźwości. Wnikliwej kontroli został poddany również stan techniczny pojazdów, prędkość, z jaką kierowcy się poruszali na podstawie zapisów na tarczach tachografów.

Podczas akcji „Gimbus” policjanci skontrolowali łącznie 5 autobusów. Funkcjonariusze ujawnili łącznie 2 przypadki naruszeń związanych ze stanem technicznym pojazdów.

materiały nadesłane

02-11-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym: