REKLAMA

Krótka lekcja o bezpieczeństwie podczas zimowego wypoczynku (ZDJĘCIA)

LESKO / PODKARPACIE. W środę lescy policjanci byli gośćmi dzieci spędzających swoje zimowe ferie w Ośrodku Wypoczynkowo-Rehabilitacyjnym „Caritas” w Myczkowcach.

Stu osiemdziesięciu najmłodszych mieszkańców województwa podkarpackiego miało okazje przypomnieć sobie o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku.

574391531W trakcie wizyty u dzieci zaproszeni funkcjonariusze omawiali zasady bezpieczeństwa podczas ferii zimowych. Mundurowi objaśniali, że zamarznięte sadzawki, jeziora i stawy to nie są miejsca do zabawy. Przypominali, jakie są zasady bezpiecznej zabawy na śniegu i lodzie.

Dodatkowym zagadnieniem było omówienie zasad bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię oraz korzystania z chodnika czy pobocza drogi.

Policjanci przypominali, w jaki sposób najmłodsi powinni być przewożeni w samochodach – o korzystaniu z fotelików ochronnych i zapinaniu pasów bezpieczeństwa. Funkcjonariusze mówili także o obowiązku noszenia odblasków – w konkursie przeprowadzonym na zakończenie spotkania dzieci miały okazję nie tylko popisać się swoja wiedzą o bezpieczeństwie, ale tez otrzymać odblaskowe opaski i smycze.

źródło: KPP Lesko

06-02-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym: