REKLAMA

LESKO: Budowa komendy ruszy na pewno w tym roku. Termin jeszcze nie jest znany

LESKO / PODKARPACIE. Funkcjonariusze z Leska nadal jeszcze nie znają terminu budowy nowej komendy. Niecierpliwie czekają na decyzję z Warszawy. Budynek, w którym obecnie pracują to prawdziwy relikt przeszłości. Jedno jest pewne, prace maja ruszyć w tym roku.

Projekt jest już gotowy. Z kolei leskie starostwo nieodpłatnie przekazało na ten cel działkę przy ulicy Przemysłowej.

Komenda Powiatowa Policji w Lesku jest jedną z najstarszych na Podkarpaciu. Budynek powstał w latach 30. ubiegłego wieku, natomiast ostatni, duży remont przeprowadzono w latach 80. Niestety nie da się tego ukryć. Wąskie poczekalnie, ciasna szatnia i niewystarczające pokoje przesłuchań są niekomfortowym miejscem do pracy.

Jedyne co jest teraz pewne to to, że budowa nowej komendy ruszy w tym roku. Nie znamy jeszcze dokładnego terminu – mówi podkomisarz Jacek Pączek, komendant policji w Lesku.

komenda

Planowana jest budowa nowej siedziby komendy w Lesku , jednak na dzień dzisiejszy nie ma zatwierdzonego dla poszczególnych komend wojewódzkich planu inwestycyjnego realizowanego w ramach Programu Modernizacji Policji 2017-2020 – wyjaśnia zespół prasowy KWP Rzeszów.

Budowa nowej komendy to także nie lada wydarzenie dla samorządowców. Oni również z niecierpliwością oczekują na dobre wieści.

W nowoczesnym gmachu znajdzie się miejsce na zespół szatni, pomieszczenia przesłuchań i zatrzymań, magazyny, archiwa, a nawet strzelnicę. Koszt budowy oszacowano na około 18 milionów złotych.

02-02-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym: