REKLAMA

LESKO. Choinka runęła. Znamy pierwsze ustalenia policji (VIDEO, ZDJĘCIA)

LESKO / PODKARPACIE. Wracamy do sprawy choinki, która runęła na Placu Pułaskiego w Lesku w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. Jak pisał w mediach społecznościowych burmistrz Adam Snarski, jego zdaniem, za tym zdarzeniem stoją wandale. Sprawa została zatem zgłoszona na policję. W komendzie pytamy o pierwsze wnioski z prowadzonych czynności.

O sprawie informowaliśmy tutaj:

LESKO. W centrum miasta runęła choinka. Wandale czy pechowy montaż? (VIDEO, ZDJĘCIA)

Jak dowiadujemy się w Komendzie Powiatowej Policji w Lesku, funkcjonariusze wydziału kryminalnego przeprowadzili czynności w tej sprawie.

Na tym etapie prowadzonych czynności, nie ujawniono żadnych cech przestępstwa. Wszystko wskazuje na to, że sprawa zakończy się odmową wszczęcia postępowania – informuje nas asp. sztab. Katarzyna Fechner, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Lesku.

W rozmowie z naszym reporterem, rzecznik leskiej policji zaznaczyła, że nie zapadła jeszcze ostateczna decyzja w tej sprawie.

Do sprawy wrócimy.

grafika poglądowa


Przypomnijmy.

Do incydentu doszło w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. O poranku, mieszkańcy Leska, na Placu Pułaskiego w centrum miasta, zauważyli leżącą na betonie choinkę, która jeszcze dzień wcześniej przypominała o wyjątkowym czasie i była jednym z elementów świątecznego wystroju Leska.

Zdjęcia pojawiły się w mediach społecznościowych. Jedni w zdarzeniu upatrywali błędów przy montażu choinki, inni zdawali się nie mieć wątpliwości, że to celowe działanie o charakterze chuligańskim.

Sprawę opisał na swoim profilu burmistrz Adam Snarski.

Adam Snarski. Foto: Urząd Miasta i Gminy Lesko

Wszystko rozumiem, ale takiego aktu wandalizmu chyba nikt się nie spodziewał i to w okresie świątecznym. Do tego doprowadza nienawiść i hejt. Z tym, że tym razem mogło się to skończyć tragicznie. Widać na zdjęciach, że choinka została celowo podcięta. Dookoła leżą jeszcze troty. Sprawa została zgłoszona na policję. LPK usuwa to co z niej zostało… – czytaliśmy w krótkim komunikacie z 26 grudnia br.

Do wiadomości gospodarz Leska załączył fotografie.

Na profilu Miasta i Gminy Lesko na Facebooku 1 grudnia br. zamieszczono z kolei filmik z montażu choinki.

foto galeria w nagłówku: Red.

źródło: Red., Adam Snarski – Fb, Miasto i Gmina Lesko – Fb

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

NADOLANY. Trzy wilki atakują psa! (NAGRANIE VIDEO)

screen z filmu / autor nagrania video: Maciej Lenio


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ


04-01-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym: