REKLAMA

Na bieszczadzkie drogi wyjeżdża coraz więcej jednośladów. Policja apeluje o ostrożność

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Słoneczny i ciepły weekend sprawił, że w ostatnich dniach na bieszczadzkich drogach można było zaobserwować wzmożony ruch kierujących jednośladami. Jazda rowerem, motorowerem czy motocyklem jest niewątpliwie przyjemnością, pod warunkiem, że pamiętamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i przestrzegamy przepisów w ruchu drogowym.  

Pamiętajmy, że główną przyczyną zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów jest nadmierna prędkość i zajechanie drogi przez kierujących samochodami. Zarówno kierujący motocyklami jak i samochodami powinni pamiętać o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa i wzajemnym szacunku na drodze. Kierowcy samochodów muszą być świadomi, że zarówno rowerzysta jak i motocyklista należą do niechronionych uczestników ruchu drogowego, ale prawa na drodze mają takie same jak kierowcy innych pojazdów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych.

U progu nowego sezonu apelujemy o jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem. Przypominamy wszystkim użytkownikom dróg, że bezpieczeństwo na drogach zależy od nas samych. Wzajemny szacunek na drodze pomoże wszystkim bezpiecznie dotrzeć do celu. Nad bezpieczeństwem użytkowników ruchu w powiecie leskim czuwać też będą policjanci drogówki na motocyklach.

Frank Kehren

źródło: KPP Lesko
foto: flickr.com/ Frank Kehren

09-03-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym: