REKLAMA

NASZ PATRONAT: Charytatywny Maraton Pływacki dla 5-letniego Wojtusia

POLAŃCZYK / PODKARPACIE. Gmina Solina, GOKSiT Solina / Polańczyk oraz Fundacja „Czas Nadziei” zapraszają na Charytatywny Maraton Pływacki w centralnej bazie WOPR w Polańczyku, dnia 21 sierpnia . Impreza organizowana jest na rzecz 5-letniego Wojtusia. 

Inicjatorem akcji jest Hubert Lech, który już wielokrotnie podejmował różne wyzwania ekstremalnego sportu i turystyki. Hubert wspólnie z grupą śmiałków chce przepłynąć Jezioro Solińskie wzdłuż. Dystans wynosi 15,5 km. Pływacy wystartują w Rajskim. Meta maratonu będzie usytuowana na Cyplu w Polańczyku przy Centralnej Bazie Bieszczadzkiego WOPR. Ratownicy WOPR będą zabezpieczać całą trasę maratonu. Nie każdy z uczestników musi pokonać dystans w całości. Niektórzy będą płynąć w sztafecie.

Na plaży będzie zorganizowany piknik. Od godz. 13.00 rozpoczną się zabawy i konkursy dla dzieci oraz pokazy ratownictwa wodnego. Organizatorzy pamiętają o całych rodzinach dlatego tego dnia będzie można m.in. popływać żaglówką ze sternikiem, czy wypożyczyć rowerek na preferencyjnych warunkach. Wszystko w oczekiwaniu na płynących maratończyków. Finiszować będą właśnie przy plaży, a następnie zostaną powitani na scenie. Dla tych którzy cenią aktywny wypoczynek o godz. 16.00 odbędzie się wspólny maraton Zumy. A o godz. 17.00 na scenie wystąpi rzeszowska grupa reggae Jahfahrai.

Cała akcja jest zorganizowana dla Wojtusia, 5 – latka z Hoczwi, który jest podopiecznym Fundacji Czas Nadziei. Pieniądze będą zbierane na rehabilitację chłopca. Więcej o Wojtusiu: www.czasnadziei.pl

unnamed

 

Każdy kto zechce pomóc rodzinie Wojtusia może to zrobić wpłacając pieniądze na konto Fundacji Czas Nadziei:

PBS Bank 15 8642 1184 2018 0037 4228 0001

z dopiskiem: DLA WOJTUSIA

12-08-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym: