REKLAMA

NASZ PATRONAT: „Podkarpacka Letnia Akademia Muzyki” w Olszanicy

GMINA OLSZANICA / PODKARPACIE. Unikatowy projekt kulturalno-edukacyjny organizowany przez Fundację Krośnieńską im. Ignacego Paderewskiego. Imprezę zaplanowano na 30 sierpnia – 3 września 2016 w w pałacu „Biesa” w Olszanicy.

Celem Podkarpackiej Letniej Akademii Muzyki jest doskonalenie warsztatu muzycznego i zdobycie umiejętności pracy w zespole przez młodych adeptów sztuki muzycznej. Akademia proponuje spędzenie czasu wakacyjnego w twórczy i aktywny sposób, stawiając na edukację nie tylko przyszłych profesjonalistów, ale także lokalną społeczność.

W ramach Akademii odbędą się koncerty pedagogów, w tym recital klawesynowy Patricka Ayrtona, dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (Kultura Dostępna), pokazy instrumentów historycznych, wykłady oraz Koncert Finałowy uczestników i pedagogów warsztatów.
Gwiazdą tegorocznej edycji Podkarpackiej Letniej Akademii Muzyki będzie Patrick Ayrton – wybitny klawesynista i organista, a także ceniony dyrygent, profesor Królewskiego Konserwatorium w Hadze oraz dyrektor artystyczny Festiwalu Bach en Combrailles we Francji. Pozostali pedagodzy to znakomici polscy specjaliści w dziedzinie muzyki dawnej: fleciści: Magdalena Pilch i Marek Nahajowski, gambistka – Justyna Mynarczyk oraz klawesynistka – Patrycja Domagalska-Kałuża.

plakat pałac LAM

Podkarpacka Letnia Akademia Muzyki to innowacyjne warsztaty i kursy mistrzowskie z zakresu wykonawstwa muzyki dawnej. Skierowane do uczniów i absolwentów szkół artystycznych grających na instrumentach współczesnych i dawnych, w celu rozwinięcia umiejętności lub ukierunkowania na historyczne wykonawstwo muzyki XVII i XVIII wieku. Tegoroczna edycja obejmuje warsztaty klawesynowe, basso continuo i improwizacji prowadzone przez wybitnego specjalistę o międzynarodowej sławie Patricka Ayrtona, a także warsztaty instrumentalne prowadzone przez pedagogów Akademii Muzycznej w Łodzi. O potrzebie realizacji powyższego przedsięwzięcia decyduje fakt, że nie ma takich inicjatyw w tym regionie, a zakres działań projektu poza walorami edukacyjnymi i artystycznymi to wspaniała promocja gminy Olszanica.

Współorganizatorem imprezy są: Gmina Olszanica, Pałac Biesa i CARPATIA. Mecenas: Nowy Styl.

Kierownictwo artystyczne: Patrycja Domagalska-Kałuża
Zgłoszenia i informacje: fundacja.paderewskiego@yahoo.com
Serdecznie zapraszamy!

plakat PLAM 2016

22-08-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym: