REKLAMA

NIEOFICJALNIE: Piotr Uruski posłem!

SANOK / PODKARPACIE. Według nieoficjalnych wyników Sanok po ośmiu latach przerwy znów będzie miał swojego reprezentanta w parlamencie. Wszystko wskazuje na to, że będzie nim Piotr Uruski ze Zjednoczonej Prawicy (Solidarna Polska). Osoby z otoczenia wiceburmistrza mówią o wyniku na poziomie około 10 tys. głosów.

Trwa oczekiwanie na oficjalne wyniki. Na razie, zarówno miejska komisja wyborcza, jak i z delegatura w Krośnie nie przekazuje konkretnych wiadomości na temat rezultatów osiągniętych przez poszczególnych kandydatów. Do krośnieńskiej komisji zliczającej wyniki uzyskane w całym okręgu wyborczym nr 22 (powiat sanocki, leski, bieszczadzki, jarosławski, jasielski, krośnieński, lubaczowski, przemyski, przeworski, miasto Krosno i Przemyśl) wciąż spływają kolejne protokoły. Trzeba uzbroić się w cierpliwość.

Nieoficjalne informacje napływają jednak z obozu kandydata PiS Piotra Uruskiego. Na portalu społecznościowym Facebook.com czytamy wpisy Damiana Biskupa – jeden z liderów kampanii oraz Łukasza Radożyckiego – radnego miejskiego PiS.

2źródło: Facebook.com

1źródło: Facebook.com

Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem postawy sanoczan, którzy zmienili sposób głosowania i wsparli swojego kandydatam. Jest nam bardzo miło i serdecznie im za to dziękujemy! Na oficjalne wyniki trzeba jeszcze poczekać, ale wierzymy, że będziemy mieli posła z Sanoka – mówi Damian Biskup.

Nieoficjalne wyniki w rozbiciu na gminy podaje z kolei również współprowadzący kampanię Piotra Uruskiego, Michał Bąk.

– miasto Sanok – 4207 głosów,
– gmina wiejska Sanok – 1826,
– gmina Zagórz – 1227
– gmina Bukowsko – 520,
– gmina Zarszyn – 432,
– gmina Komańcza – 100,
– gmina Tyrawa Wołoska – 60.

Razem: 8512 głosów.

Wyniki w okręgu nr 22 na liście PiS:

Marek Kuchciński – 34 558
Bogdan Rzońca – 28 356
Anna Schmidt-Rodziewicz – 16 134
Stanisław Piotrowicz – 15 747
Piotr Uruski – 11 200
Piotr Babinetz – 10 170
Andrzej Matusiewicz – 9 970
Adam Śnieżek – 8 064
Witold Lechowski – 6 798

Najprawdopodobniej, z listy PiS mandat posła uzyska osiem osób.

Będziemy zbierać dla Państwa komentarze w sprawie wyborów. Przedstawimy wyniki pozostałych kandydatów z Sanoka i Ziemi Sanockiej.

źródło: Red., Facebook.com

Uruski-PiotrPiotr Uruski. Foto: UM w Sanoku

26-10-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym: