REKLAMA

Nowi posłowie odebrali zaświadczenia PKW o wyborze

Hymny państwowy i UE w wykonaniu Chóru Akademickiego Uniwersytetu Warszawskiego rozpoczęły uroczystość wręczenia zaświadczeń o wyborze posłom na Sejm, wybranym 25 października 2015 r. Ceremonia zorganizowana przez Państwową Komisję Wyborczą odbyła się w Sali Kolumnowej w gmachu przy Wiejskiej.

Oprócz nowych posłów w uroczystości wzięli też udział przedstawiciele najwyższych władz, m.in. marszałkowie Sejmu – Małgorzata Kidawa-Błońska oraz Senatu – Bogdan Borusewicz.
– Dzisiaj nastąpi uroczyste zwieńczenie dzieła, którego Państwo posłowie jesteście autorami. Jest ono wynikiem Państwa pracy, wysiłku, zaangażowania i determinacji, która spowodowała, że podjęliście się Państwo tego zaszczytnego i odpowiedzialnego zadania, jakim jest bycie przedstawicielem Narodu, jak mówi o tym konstytucja – powiedział przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Wojciech Hermeliński, otwierając uroczystość w Sejmie.

Szef PKW podkreślił m.in. istotę poświęcenia – służby obywatelom, Narodowi, Ojczyźnie, Polsce, dla Rzeczypospolitej i jej pomyślności.
– O tej służbie (…) bardzo pięknie mówił ponad 16 lat temu, podczas pamiętnego spotkania w tym gmachu z członkami Zgromadzenia Narodowego, Ojciec Święty Jan Paweł II. Powiedział wtedy, że służba Narodowi powinna być ukierunkowana na dobro wspólne (…) – przypomniał Wojciech Hermeliński. Jak zauważył, w tym wystąpieniu Ojciec Święty przywołał także słowa Piotra Skargi: „Kto Ojczyźnie swej służy, sam sobie służy, bo w niej jego wszystko się dobre zamyka”. Przewodniczący PKW wyraził nadzieję, że nowo wybrani posłowie będą mieli w pamięci te słowa, gdy będą pełnić swoje poselskie obowiązki. Pogratulował im również wyboru do Sejmu.

Sejm RP


– Trudno opisać emocje jakie towarzyszyły mi podczas odbierania zaświadczenia o wyborcze na Posła RP. Jestem świadomy odpowiedzialności jaka na mnie ciąży. Od blisko 10 lat nie mieliśmy reprezentanta w Sejmie. Nie mogę zawieść wyborców, którzy mi zaufali – mówi poseł-elekt Piotr Uruski.

W trakcie pobytu w Warszawie doszło do spotkania w gronie parlamentarzystów, podczas którego ponownie debatowano nad składami sejmowych komisji.
– Podtrzymałem swoją propozycję pracy w komisji infrastruktury lub sportu. Podkreślę, że konsultowałem tę decyzję z burmistrzami Sanoka oraz starostą sanockim. Uznaliśmy, że praca właśnie w tych komisjach najbardziej przysłuży się naszemu regionowi – dodał Piotr Uruski.

face

red.
foto: archiwum prywatne

05-11-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym: