REKLAMA

Nowy Zastępca Komendanta ds. Granicznych Bieszczadzkiego OSG (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. W komendzie Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu zorganizowano uroczystą zbiórkę z okazji powołania nowego Zastępcy Komendanta Bieszczadzkiego Oddziału SG. Podczas tej uroczystości wręczono również akty mianowania absolwentom kursu w zakresie szkoły chorążych.

Aktualnie funkcję komendanta ds. granicznych Bieszczadzkiego OSG pełni płk Adam Pacuk. Pułkownika na nowe stanowisko wprowadził zastępca Komendanta Głównego Straży Granicznej płk Tomasz Praga, który również przedstawił kadrze kierowniczej sylwetkę nowego zastępcy.

Adam Pacuk z mundurem SG związany jest od 1993 roku. Podczas swojej kariery służbowej pełnił obowiązki na stanowisku Zastępcy Komendanta Strażnicy w Nowym Dworze, Komendanta Strażnicy w Puńsku, w Sejnach, a także Zastępcy Komendanta GPK w Ogrodnikach i Komendanta PSG w Płaskiej. Od 2008 roku piastował stanowisko Naczelnika Wydziału Operacyjno-Śledczego Podlaskiego Oddziału SG, a od maja 2014 roku pełnił obowiązki na stanowisku Zastępcy Komendanta ds. Granicznych Nadwiślańskiego Oddziału SG.

Gratulacje w imieniu kadry kierowniczej Adamowi Pacukowi złożył Komendant Bieszczadzkiego OSG płk SG Robert Rogoz.

Również uroczystości zostały wręczone akty mianowania na pierwszy stopień w korpusie chorążych. W szkoleniu, które odbywało się w ubiegłym roku od 17 października do 30 listopada w Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie uczestniczyło 7 funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału SG. Wszyscy pozytywnie zaliczyli egzaminy końcowe i zostali mianowani na pierwszy stopień w korpusie chorążych. Akty mianowania wręczał im dziś Zastępca Komendanta Głównego SG płk SG Tomasz Praga w towarzystwie Komendanta Bieszczadzkiego Oddziału SG płk Roberta Rogoza.

09-02-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym: