REKLAMA

Pijany wsiadł za kółko. Zepchnął do rowu samochód z trójką dzieci

LESKO24.PL / PODKARPACIE. W sobotę 30 lipca około godziny 16.50 w Berezce doszło do zdarzenia drogowego. Kierujący volkswagenem passatem, nie zachował należytej ostrożności i uderzył w tył opla astry. Ten w efekcie wjechał do przydrożnego rowu. Kierowca passata wsiadł za kółko z trzema promilami alkoholu we krwi.

Osoby jadące oplem, dwoje dorosłych i troje dzieci, wymagały pomocy lekarskiej.

– Ich obrażenia określono jako „naruszające czynności narządu ciała poniżej dni 7”. To zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję drogową i w tej sprawie prowadzone są czynności wyjaśniające – informuje kom. Marta Tabasz-Rygiel, Rzecznik Prasowy KWP w Rzeszowie.

Sprawca odjechał z miejsca zdarzenia. Odległość ta była niewielka dlatego zatrzymano go przy jego samochodzie bezpośrednio po kolizji. Policjanci ustalili. że to 29-letni mieszkaniec powiatu leskiego. Badanie alkomatem wykazało, że był pijany. Miał około 3.  promili alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany do wytrzeźwienia i wyjaśnienia okoliczności.

Należy dodać, że wszczęto dochodzenie w sprawie kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna już usłyszał zarzuty, został przesłuchany i wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze.

Policja podkreśla, że uczestnicy zdarzenia są informowani o sprawie w formie zaświadczenia, na pisemny wniosek strony.

Zasady wydawania zaświadczeń określa kodeks postępowania administracyjnego. Konieczne jest wniesienie opłaty skarbowej, w kwocie 17 złotych. Termin, w jakim zaświadczenie musi zostać wystawione wynosi do 7 dni. Zaświadczenie o zdarzeniu drogowym zawiera informacje o miejscu, czasie, gdzie doszło do zdarzenia, zawiera informacje o sprawcy i poszkodowanych, a także rozstrzygniecie sprawy – wyjaśnia kom. Marta Tabasz-Rygiel.

Clipboard01

Kierowca passata wsiadł za kółko mając 1,5 promila alkoholu we krwi. Zdjęcie do redakcji nadesłał świadek tego zdarzenia.

 

pao

03-08-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym: