REKLAMA

Poseł Bogdan Rzońca wiceprzewodniczącym Komisji Infrastruktury w Sejmie RP!

PODKARPACIE. Poseł Bogdan Rzońca został wybrany na wiceprzewodniczącego Komisji Infrastruktury Sejmu RP. To duży sukces polityczny pochodzącego z Podkarpacia parlamentarzysty. – Bardzo się cieszę z tej nominacji. Moim priorytetem będzie poprawa dostępności komunikacyjnej Podkarpacia – deklaruje Bogdan Rzońca.

Oprócz pełnienia funkcji w prezydium Komisji Infrastruktury, Bogdan Rzońca będzie uczestniczył w pracach Komisji Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Jak mówi poseł PiS, Komisja Infrastruktury to druga, co do wielkości i zakresu zadań komisja, po tej zajmującej się finansami publicznymi.

W ramach poprawy dostępności komunikacyjnej Podkarpacia, skupię się na podjęciu szybkich decyzji w sprawie drogi S19 oraz będę chciał odbudować infrastrukturę kolejową – ożywić gospodarczo i komunikacyjnie węzeł Zagórz. Niezwykle istotna będzie dla mnie również droga Pilzno – Jasło i Jasło – Krosno. Moja obecność w prezydium komisji sprawi, że będę miał wpływ na projekty głosowane w Sejmie. Wierzę, że członkowie komisji okażą zrozumienie dla potrzeb Podkarpacia. Objęcie funkcji wiceprzewodniczącego to dla mnie wyróżnienie i nagroda za ciężką pracę w tej samej instytucji w poprzedniej kadencji – komentuje Bogdan Rzońca.

W październikowych wyborach parlamentarnych Bogdan Rzońca został ponownie wybrany na posła, tym razem VIII kadencji. Startując w okręgu nr 22 otrzymał łącznie 28 356 głosów, co dało mu drugi, po Marku Kuchcińskim (34 558), wynik na liście PiS. Pierwszy raz, pochodzący z Jasła polityk trafił do ław sejmowych w 2011 roku.

5

18-11-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym: