REKLAMA

PWSZ SANOK: Ars, czyli jak dbać o siebie (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Od stycznia 2015 roku Zakład Pielęgniarstwa Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im J. Grodka w Sanoku we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Sanoku prowadził IV edycję programu profilaktycznego pt.: ,,Ars, czyli jak dbać o miłość”, będącym częścią projektu pt.: „Profilaktyczny program w zakresie przeciwdziałania uzależnieniu od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych”.

W zakończonej właśnie IV edycji programu profilaktycznego wzięło udział ponad 200 uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Celem programu było dotarcie z przekazem edukacyjnym dotyczących szkodliwości działania substancji uzależniających do uczniów zagrożonych zjawiskiem, a także ograniczenie używania substancji psychoaktywnych przez młodzież w wieku prokreacyjnym.

Realizacja projektu ma przyczynić się do kształtowania prozdrowotnych postaw i zachowań młodych ludzi, a także ograniczenia podejmowania przez nich ryzykownych zachowań, co korzystnie wpływać ma  na zdrowie i jakość życia przyszłych rodziców i ich potomstwa.

źródło: materiały nadesłane

11-05-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym: