REKLAMA

PWSZ Sanok członkiem Stowarzyszenia EASSW

SANOK / PODKARPACIE. W czerwcu 2016 r. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Grodka w Sanoku została przyjęta do Europejskiego Stowarzyszenia Szkół Pracy Socjalnej – European Association of Schools of Social Work (EASSW).

Sanocka Uczelnia prowadzi studia z zakresu pracy socjalnej – zarówno licencjackie, jak i magisterskie, a przyjęcie do European Association of Schools of Social Work (EASSW) niewątpliwie potwierdza wysoki poziom kształcenia na prowadzonym kierunku.

European Association of Schools of Social Work zrzesza ponad trzysta różnych szkół, uczelni i instytucji z terenu Europy zajmujących się kształceniem w zakresie pracy socjalnej.

W skład EASSW z terenu Polski wchodzi obecnie zaledwie pięć uczelni: Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie oraz Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie. Zatem dołączenie PWSZ w Sanoku do tego grona jest niewątpliwie nobilitujące.

Stowarzyszenie EASSW organizuje kongresy, wspiera programy wymiany między szkołami i uczelniami członkowskimi, pomaga w realizacji projektów badań europejskich oraz reprezentuje podmioty pracy socjalnej na poziomie Rady Europy, Parlamentu Europejskiego oraz ONZ.

Więcej informacji dostępne jest na stronie internetowej http://www.eassw.org

Członkowie http://www.eassw.org/list-of-member-schools.html

Logo_EASSW

Źródło: materiały nadesłane

05-08-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym: