REKLAMA

19-latek spadł ze skarpy i uderzył głową w kamień

GMINA SOLINA / PODKARPACIE . Wczoraj w rejonie góry Jawor w Solinie 19-latek spadł ze skarpy. Młody mężczyzna zbiegając ze wzniesienia, zsunął się ze skarpy w stronę jeziora, po czym uderzył głową w kamień. Został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Rzeszowie.

21101

Wczoraj około godz. 14, pełniący służbę w patrolu wodnym policjanci zostali poinformowani przez leskiego dyżurnego o mężczyźnie, który spadł ze skarpy w rejonie góry Jawor. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że 19-letni mieszkaniec województwa śląskiego schodził wraz z kolegami z góry Jawor lasem w dół do jeziora Solińskiego. W pewnej chwili poszkodowany zaczął zbiegać po stromym stoku góry. Następnie, jak wynika z wypowiedzi świadków, chłopak nie mógł się zatrzymać, spadły mu klapki, wtedy stracił równowagę i zsunął się po ostrym zboczu wprost na kamienie, które znajdowały się na plaży, uderzając głową w jeden z nich.
Mężczyzna z obrażeniami głowy i nogi został przetransportowany przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do szpitala w Rzeszowie. Na miejscu zdarzenia poszkodowanemu pomocy medycznej udzieliła załoga Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego R1 oraz załoga Wodnej Karetki Pogotowia Ratunkowego.
Policja prowadzi czynności wyjaśniające okoliczności tego zdarzenia.
KPP Lesko
04-08-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym: