REKLAMA

Quadowcy na celowniku Straży Leśnej (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. W minioną sobotę na terenie Nadleśnictwa Baligród Straż Leśna namierzyła grupę quadowców szarżujących po lesie. Ich lokalizacja i zatrzymanie były możliwe dzięki informacjom uzyskanym od turystów i mieszkańców oraz zainstalowanym w lasach fotopułapkom. Wszyscy – 11 osób – zostali ukarani mandatami karnymi.

Zostali zatrzymani w czasie przejazdu przez las w leśnictwie Wola Górzańska na terenie nieistniejącej wsi Radziejowa. Ukarani „kwadrocykliści” to mieszkańcy Podkarpacia.
– Proceder nielegalnego wjazdu do lasu pojazdami silnikowymi nasila się jesienią w trakcie grzybobrania – mówi Wojciech Zajdel, specjalista ds. obronności i ochrony mienia RDLP w Krośnie.

– W stosunku do okazjonalnych grzybiarzy staramy się poprzestawać na pouczeniach, natomiast w przypadku uporczywego naruszania przepisów Straż Leśna bezwzględnie korzysta ze swych uprawnień. Tak też jest w stosunku do quadowców.

W tym roku strażnicy leśni nałożyli już grzywny w ponad 40 takich przypadkach na pojedyncze osoby lub na zorganizowane grupy kierowców quadów i terenówek.

Edward Marszałek
rzecznik prasowy RDLP w Krośnie
fot. Adam Pomykała Nadl. Baligród

21-10-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym: