REKLAMA

Święto 21. Brygady Strzelców Podhalańskich

20 maja 2016 roku, 21 Brygada Strzelców Podhalańskich będzie obchodzić swoje Święto. Tegoroczne obchody związane są z 23. rocznicą powstania formacji i odbędą się w Rzeszowie w kompleksie koszarowym przy ulicy Langiewicza. Zapraszamy!

Zbliża się dzień, w którym żołnierze 21. Brygady Strzelców Podhalańskich będą obchodzić swoje Święto. W związku z obchodami, przygotowaliśmy szereg przedsięwzięć prezentujących 21. Brygadę Strzelców Podhalańskich i Wojsko Polskie.

W uroczystościach weźmie udział wielu znamienitych gości, przedstawicieli władz państwowych, samorządowych, wojskowych oraz ludzi związanych z brygadą. Dla wszystkich chętnych bramy jednostki będą otwarte.

zapowiedz

Główna część obchodów to uroczysty apel, który rozpocznie się o godzinie 12.00 w kompleksie koszarowym przy ul. Langiewicza 4 („Stadion „Podhalańczyk”) w Rzeszowie. Apel, przeprowadzony zgodnie z ceremoniałem wojskowym, obejmował będzie między innymi nadanie tytułów „Honorowego Podhalańczyka”, wyróżnienia i podziękowania dla żołnierzy, a także defiladę wojskową z udziałem pododdziałów honorowych wszystkich jednostek podhalańczyków.

Gorąco zapraszamy również na Dzień Otwartych Koszar połączony z pokazami uzbrojenia i sprzętu wojskowego, który zaplanowany został z myślą o dzieciach i młodzieży. Odbędzie się on na terenie jednostki wojskowej przy ul. Langiewicza 4 (21. Batalion Logistyczny) w godz. od 10.00 do 15.00. Wszystkie jednostki podhalańczyków zaprezentują swój sprzęt od lekkiego do najcięższego. Dodatkowo swoje nowości pokaże Huta Stalowa Wola. Młodzież będzie mogła zobaczyć uzbrojenie od najlżejszego, jak broń osobista oraz strzelców wyborowych, a skończywszy na czołgach i haubicach.

Ponadto, zapraszamy chętnych do udziału we Mszy Świętej w intencji Ojczyzny i żołnierzy w tym samym dniu o godz. 10.30 w Kościele Garnizonowym w Rzeszowie przy ul. Reformackiej.

Program uroczystości:

Uroczysty Apel z okazji Święta 21 Brygady Strzelców Podhalańskich (kompleks koszarowy przy ul. Langiewicza 4 w Rzeszowie) 12.00–13.20:

– złożenie meldunku i odegranie Hymnu RP
– wręczenie wyróżnień oraz nadanie tytułów „Honorowych Podhalańczyków”
– przemówienia , wielka defilada wojskowa

Pokazy sprzętu 10.00 – 15.00:

– pokaz sprzętu wojskowego
– występy zespołów muzycznych i solistów

Serdecznie Zapraszamy!

źródło: 21. BSP

17-05-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym: