REKLAMA

Tragiczny bilans świąt na drogach. Jest gorzej niż przed rokiem

Policjanci podsumowali wstępnie stan bezpieczeństwa na drogach województwa w czasie działań „Wielkanoc 2015” – podczas całego świątecznego weekendu. W tym roku doszło do 14 wypadków, w których rannych zostało 16 osób, 2 osoby zginęły.

Policyjne działania „Wielkanoc 2015” rozpoczęły się w Wielki Piątek. Funkcjonariusze czuwali nad płynnością ruchu, zwracali uwagę na stan trzeźwości kierowców, przypadki przekraczania prędkości oraz przestrzeganie obowiązku jazdy w zapiętych pasach bezpieczeństwa.

1278418697

Od piątku do poniedziałku doszło do 14 wypadków, w których rannych zostało 16 osób. W wypadkach, które wydarzyły się w ciągu tych kilku dni zginęły dwie osoby piesze. Przed rokiem, w ciągu czterech świątecznych dni doszło do 15 wypadków, ucierpiały w nich 22 osoby, wówczas nikt nie zginął. W ciągu tegorocznych Świąt Wielkanocnych policjanci zatrzymali 47 nietrzeźwych kierujących, rok temu 64.

Do tych najtragiczniejszych wypadków doszło w świąteczną niedzielę w Groblach koło Niska, gdzie kierowca opla wjechał w grupę pięciu mężczyzn. Jeden z potrąconych zmarł.

Do drugiego tragicznego wypadku doszło w poniedziałkową noc na ulicy Myśliwskiej w Rudniku nad Sanem. Tutaj zginął potrącony przez samochód 26-letni mężczyzna.

Statystyki zdarzeń drogowych podczas Wielkanocy w ubiegłych latach (od piątku do poniedziałku):tabela1

Wyniki działań „Wielkanoc 2015” (od piątku do poniedziałku):tabela2

KWP

07-04-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym: