REKLAMA

Trwa akcja Czyste Bieszczady. Dołącz do wolontariuszy

SOLINA / PODKARPACIE. Sprzątanie naszego jeziora i okolic po minionym już sezonie turystycznym to jedno ważniejszych spraw do załatwienia przez zbliżającą się dużymi krokami zimą. Towarzystwo Przyjaciół Polańczyka zachęca do pomocy.

To już piąta edycja akcji organizowanej przez Towarzystwo Przyjaciół Polańczyka przy współpracy z Gminą Solina, GOKSiT i wsparciu PGE , WOPR-u i wielu ludzi dobrej woli, którym na sercu leży czystość tego pięknego miejsca.
Organizatorzy zapraszają wszystkich do wzięcia udziału w akcji. Zbiórka w sobotę 3 października o godz. 8.30 pod Świetlicą Wiejską w Polańczyku.

Dzięki wsparciu GOKSiT-u w tym roku w ramach akcji odbędzie się również część edukacyjna, czyli niedzielny Rodzinny Piknik Ekologiczny.

Dzieci zapraszamy na Olimpiadę Ekologiczną (gry i zabawy z nagrodami), a rodziców i innych gości zapraszamy poznania dobrych praktyk segregacji śmieci, odwiedzenia stoisk zaproszonych gości specjalnych oraz kibicowania i posłuchania dobrej muzyki, czyli wspólnej dobrej zabawy. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w akcji – mówią członkowie Towarzystwa Przyjaciół Polańczyka.

Nasza akcja to część większego przedsięwzięcia pod hasłem „CZYSTE BIESZCZADY” skupiającego szereg podobnych, które będą przeprowadzane przez cały październik w różnych miejscach Bieszczad. Akcję koordynuje Towarzystwo Przyjaciół Polańczyka – dodają.

W programie:
Sobota, 3 października
8.30 – Zbiórka przy Świetlicy Wiejskiej w Polańczyku, początek akcji ,,Czyste Bieszczady”

Niedziela, 4 października
14.00 – Impreza edukacyjna na Amfiteatrze w Polańczyku
– Ekologiczny Piknik Rodzinny,
– Nauka segregacji na wesoło,
– Gry, zabawy i konkursy ekologiczne,
– Animacje dla dzieci, malowanie twarzy,
– Dmuchany plac zabaw, wata cukrowa.

porzadki

materiał nadesłany
foto: archiwum eSanok.pl

30-09-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym: