REKLAMA

Zryw wolnych serc w powiecie leskim i brzozowskim (ZDJĘCIA)

„Ogólnopolski Głos Profilaktyki 2015” to przedsięwzięcie, które ma poruszyć serca wolne od uzależnień, przemocy i obojętności. Inicjatorem akcji jest Komenda Główna Policji.

W promowaniu zdrowego stylu życia wolnego od uzależnień wzięli również udział mieszkańcy Leska.

Do „Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki” z terenu powiatu leskiego aktywnie włączył się Urząd Miasta i Gminy Lesko oraz wolontariusze z leskiego gimnazjum na czele z panią pedagog Anną Sopata, którzy podczas obchodów Dni Leska odczytali odezwę społeczności PaT skierowaną do wszystkich pokoleń, grup zawodowych oraz społecznych . Podczas wspólnego promowania zdrowego stylu życia wolnego od uzależnień odbył się happening „Zryw Wolnych Serc”, w którym udział wzięło wielu młodych mieszkańców naszego miasta.Wczoraj w obiektach Zespołu Szkół w Dydni odbył „Ogólnopolski Głos Profilaktyki”. Jego celem było poruszenie serc wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali naklejki promujące to przedsięwzięcie i uczestniczyli w odczytaniu odezwy społeczności PaT skierowanej do wszystkich pokoleń, grup zawodowych i społecznych.

Wczoraj w obiektach Zespołu Szkół w Dydni podczas świętowania Dnia Dziecka odbyło się spotkanie profilaktyczne pod nazwą „Ogólnopolski Głos Profilaktyki”. Podstawowym celem tego przedsięwzięcia jest promowanie życia wolnego od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka. Popiera serca ludzi wolnych od przemocy i obojętności. Serca piękne i zdrowe, w trosce o zdrowie zarówno fizyczne jak i społeczne. Serca ludzi silnych i pomocnych innym. „Ogólnopolski Głos Profilaktyki” został zorganizowany przez Policję wspólnie z samorządami, adresowany do wszystkich, by chronić dzieci i młodzież przed czyhającymi na nie niebezpieczeństwami związanymi z uzależnieniem.

W akcję aktywnie się włączyli się brzozowscy policjanci. Funkcjonariusze w ramach odbywającego się spotkania udzielali uczestnikom porad z zakresu bezpieczeństwa osób zagrożonych narkomanią, alkoholizmem oraz przemocą wśród dzieci i młodzieży. Każda z osób biorących udział w imprezie otrzymała naklejkę promującą tę akcję i mogła nabyć również ulotki i materiały profilaktyczne dotyczące życia zdrowego i wolnego od wszelkich uzależnień.

Ponadto dzieci biorące udział w promującym zdrowy styl życia spotkaniu skorzystały z obecności policjantów i z bliska mogły się przyjrzeć elementom wyposażenia policyjnego oraz wsiąść do radiowozu.

źródło: KPP Lesko, KPP Brzozów

02-06-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym: