REKLAMA

Elżbieta Łukacijewska ogłasza konkurs. „Jak koronawirus zmienił moje życie?”

SANOK / PODKARPACIE. Pandemia Covid 19, z którą od ponad roku boryka się świat zmieniła życie nas wszystkich. Nagle z dnia na dzień w obliczu strachu o zdrowie swoje i najbliższych musieliśmy zmienić nasze życie praktycznie na każdej płaszczyźnie społecznej. Zamknęliśmy się w domach, izolując od drugiego człowieka.

W branżach, w których było to możliwe, przekwalifikowano się na tryb pracy zdalnej, a placówki szkolne zostały zamknięte i przekształcone w edukację online. W celu dbania o bezpieczeństwo naszego społeczeństwa, zaczęto wprowadzać szereg obostrzeń, które miały i mają nas chronić przed wirusem. Nasze przyjaźnie i kontakty towarzyskie zamienione zostały w kontakty wirtualne, a świat znalazł się na zakręcie historycznym i przybrał obraz, który jeszcze ponad rok temu, znaliśmy tylko z filmów science fiction.

Pandemia zbiera swoje żniwo na wielu frontach, uderzając w niemal każdą dziedzinę naszego życia. Niestety, nowa rzeczywistość niesie ze sobą szereg zagrożeń, szczególnie wśród młodych ludzi. Coraz częściej słyszymy o depresji wśród młodzieży, czego przyczyn można upatrywać m.in. w ograniczonych kontaktach rówieśniczych, wzmożonej przemocy domowej, czy też liczniejszych przypadkach cyberprzemocy. Niestety młodzi ludzie, czy też ich rodzice, często nie wiedzą do kogo mogą zwrócić się o pomoc, a dodatkową przeszkodą jest brak specjalistów w tej dziedzinie.

W celu zwrócenia uwagi na powyższe zagadnienie, a także aby poznać problemy jakim muszą stawić czoła młodzi ludzie w związku z wprowadzonym stanem pandemii, Elżbieta Łukacijewska Poseł do Parlamentu Europejskiego ogłosiła konkurs na esej „Jak koronawirus zmienił moje życie?” Poseł Łukacijewska zaprasza udziału w projekcie młodzież szkół średnich z terenu Podkarpacia.

Prace konkursowe można nadsyłać drogą elektroniczną na adres kasia@lukacijewska.pl oraz ewa@lukacijewska.pl w terminie do 21 czerwca 2021 roku. Szczegóły konkursu znajdują się w regulaminie dostępnym m.in. na stronie www.lukacijewska.pl oraz w mediach społecznościowych.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!!!

REGULAMIN – KLIKNIJ

źródło: materiały nadesłane

24-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym: