REKLAMA

GMINA SOLINA: Wójt gminy Solina wulgarnie o samorządowcach. Radny Krupa publikuje nagrania (AUDIO)

GMINA SOLINA / PODKARPACIE. Radny Janusz Krupa na profilu „Przejrzysta gmina Solina” w jednym z portali społecznościowych udostępnił nagranie, które wzbudza komentarze i dyskusje wśród lokalnej społeczności. Podczas niespełna jedenastu minut obecny wójt Adam Piątkowski w niewybrednych słowach mówi o radnych.

Radny Janusz Krupa ujawnia nagrania rozmów telefonicznych z Adamem Piątkowskim. Wójt gminy Solina w niewybrednych słowach mówi o samorządowcach. Fot. Przejrzysta gmina Solina/fb

Radny Krupa jest zaniepokojony sytuacją w gminie Solina.

Wójt zachowuje się tak, jakby nie zależało mu na gminie, a raczej na załatwianiu prywatnych interesów – mówi.

Taki obraz sprawy skłonił radnego Krupę do publikacji materiału audio. Na nagraniu słychać głos Adama Piątkowskiego, który w wypowiedzi pełnej wulgaryzmów wyraża się o radnych. Podaje nazwiska i sytuacje. Najwięcej obraźliwych stwierdzeń poleciało w stronę czterech radnych gminy.

To ten skur…To kawał ch… i bydlaka kur… – słyszymy na nagraniu opinie Adama Piątkowskiego. – Ten policjant wójta śledzi. Kur… jaki ch.. Boi się. On kur… bał się z domu wychodzić. Zobacz czy wieczorem wyjdzie z domu jak taki odważny – kontynuuje wójt. – A ta kur…a, to przez panią jest ta cała kłótnia, to pani jest tu głównym motorem napędowym. Podjudza ludzi i tyle. Jak tacy ludzie będą u władzy to w tej gminie nigdy spokoju nie będzie. Jak my jej nie wyje… to kur..ona będzie nam bruździć do końca – dodaje.

To tylko niektóre „smaczki” z niespełna jedenastominutowego nagrania. Jest to obszerny fragment rozmowy między wójtem Adamem Piątkowskim, a radnym Januszem Krupą. Do sieci, po około roku od zarejestrowania, materiał trafił 24 czerwca, wprowadzając wiele pytań i robiąc niemałe zamieszanie wśród samorządowców. Pozostaje tylko pytanie, dlaczego radny o wiele wcześniej nie zdecydował się na taki krok.

Kilka miesięcy po wyborach zorientowałem się, że wójtowi zupełnie nie zależy na gminie, a próbuje załatwiać jakieś swoje interesy. Nagrałem jedną z naszych rozmów. Jednak chciałem dać mu szansę. Być może była to jednorazowa sytuacja? Okazało się, że Adam Piątkowski nie dba o mieszkańców. Mimo, że razem szliśmy do wyborów i startowaliśmy z KWW „Odrodzenie”, to mamy rozbieżne interesy. Podczas tej rozmowy zostały poruszone sprawy gminy, a nie prywatne. Dlatego tez uważam, że miałem prawo upublicznić ten materiał – mówi Janusz Krupa.

Nagranie dobitnie świadczy o niechęci do wielu osób. Wśród nich znalazła się również osoba byłego włodarza gminy Zbigniewa Sawińskiego.

Brak sympatii Adama Piątkowskiego do swojego poprzednika jest tak wielki, że obecny wójt był gotów zerwać współprace z miejscowością Schodnica na Ukrainie, jeśli Sawiński dostałby zaproszenie na uroczystości związane z otwarciem amfiteatru. Bliźniacza budowla powstała rok wcześniej (2014) w Polańczyku.

To niech przyjedzie kur… do nich Sawiński to ja od razu ładuje do tego i kończymy współprace z tamtą gmina. Ja sobie partnera znajdę. Z Ukrainy zadzwonili, żebym go wziął z sobą. Ja go na pewno nie wezmę. Jak chcecie to albo on jedzie albo ja – grzmi na nagraniu Piątkowski.

Wśród osób, które znalazły „dobre słowo” w materiale audio są także Ryszard Wysata, radny powiatu leskiego oraz najprawdopodobniej Wiesław Matuszewski, były radny, który w wypowiedzi wójta figuruje pod pseudonimem Soprano.

W sprawie nagrania skontaktowaliśmy się także z samym Adamem Piątkowskim. Jednak ten nie chciał rozmawiać.

Nie będę się wypowiadał na ten temat – powiedział i rzucił słuchawką.

Na stronie Urzędu Gminy Solina 24 czerwca opublikowano oświadczenie, w którym Adam Piątkowski twierdzi, że nagranie zostało zmanipulowane, a rozpowszechnienia go nosi znamiona przestępstwa.

Treść oświadczenia opublikowana na stronie Urzędu Gminy Solina 24 czerwca 2016 roku. źródło: UG Solina

 

Zobacz nagranie audio rozmowy wójta Adama Piątkowskiego z radnym Januszem Krupą (UWAGA! WULGARYZMY)

źródło: profil Przejrzysta gmina Solina na portalu społecznościowym facebook.com

04-07-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym: