REKLAMA

„Mali detektywi” odwiedzili Leską komendę (ZDJĘCIA)

LESKO / PODKARPACIE. Uczestnicy obozu detektywistyczno-policyjnego odwiedzili w piątek leskich policjantów w miejscu ich pracy. Dzieci wypoczywające w Bieszczadach poprosiły o możliwość zwiedzenia komendy i zobaczenia, jak pracują funkcjonariusze. Przy okazji przypomniały sobie o zasadach bezpiecznego wypoczynku w górach i nad wodą.

Dziecięce obozy detektywistyczne od lat w wakacje odwiedzają leskich policjantów. Młodzi miłośnicy zagadek i tajemnic, którzy podczas wakacji uczą się ich rozwiązywania, są ciekawi również policyjnego rzemiosła. Dzieci poznają „od podszewki” pracę policjantów, mają okazję obejrzeć sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie oraz zwiedzić budynek komendy.

2

Dla policjantów odwiedziny „małych detektywów” są okazją do propagowania bezpiecznego i twórczego stylu życia, wolnego od uzależnień i przemocy, ale także pokazanie młodym ludziom, na czym polega praca policjanta. W związku z tym, że każdy pieszy, poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, ma obowiązek używania elementów odblaskowych, dzieci na pamiątkę od funkcjonariuszy dostały odblaskowe opaski na rękę.

Podczas spotkań „mali detektywi” mieli również okazję przypomnienia sobie zasad bezpiecznego spędzania czasu w wakacje, zarówno w górach, jak i nad wodą. Rozmawiali również o potrzebie unikania używek, które prowadzą do uzależnień, jak i przemocy krzywdzącej innych.

Profilaktykę prowadzono w ramach działań „Kręci mnie bezpieczeństwo” i „Kręci mnie bezpieczeństwo …nad wodą”.

Źródło: KPP Lesko

03-07-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym: