REKLAMA

Miał 1,5 promila i opiekował się swoimi dziećmi

USTRZYKI DOLNE / PODKARPACIE. Policjanci z Ustrzyk interweniowali w związku z informacją o nietrzeźwym ojcu opiekującym się dwójką swoich dzieci. Badanie potwierdziło, że mężczyzna miał ponad 1.5 promila alkoholu w organizmie. Opiekę nad chłopcami przejęła matka, a nieodpowiedzialny ojciec trafił do izby wytrzeźwień.

Wczoraj w nocy dyżurny Policji z Ustrzyk Dolnych przyjął zgłoszenie od dyspozytora pogotowia ratunkowego, o tym, że dwoje dzieci przebywa pod opieką nietrzeźwego mężczyzny. Okazało się, że 37-latek źle się poczuł i wezwał pogotowie. Ratownicy, którzy udzielali mu pomocy wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. Widząc, że w mieszkaniu jest dwoje dzieci w wieku 6 i 11 lat zdecydowali, by powiadomić Policję.

Policjanci ustalili, że 37-latek opiekował się swoimi synami w czasie, gdy ich matka przebywała w szpitalu z najmłodszym dzieckiem. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Nieodpowiedzialny ojciec został przewieziony do izby wytrzeźwień, a chłopcami zajęła się matka.

Policja wyjaśnia okoliczności tej sprawy, o której niezwłocznie powiadomiony zostanie sąd rodzinny.

alkomat101 kwp

źródło: KPP Ustrzyki Dolne

04-09-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym: