REKLAMA

O alkoholu, narkotykach i łamaniu prawa. Lescy policjanci na spotkaniu z młodzieżą

LESKO / PODKARPACIE. Wielu młodych ludzi wchodzi w konflikt z prawem. Często nastolatkowie, popełniając czyny karalne, nie są w pełni świadomi tego, że przekraczają ustalone normy prawne. Chcąc temu zapobiec, Policja prowadzi zajęcia profilaktyczne z młodzieżą uczęszczającą do leskich szkół. W piątek, policjanci byli gośćmi uczniów szóstych klas ze Szkoły Podstawowej w Lesku. 

Rozmowy z młodzieżą są jednym z elementów działań prewencyjnych leskiej Policji. Policjanci systematycznie spotykają się z uczniami szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Funkcjonariusze rozmawiają o zagrożeniach, na jakie narażeni są młodzi ludzie. Tłumaczą czym mogą skutkować ryzykowne zachowania.

W piątek funkcjonariusze leskiej komendy przeprowadzili prelekcję z uczniami klasy szóstej Szkoły Podstawowej w Lesku. Na spotkaniu z policjantami uczniowie dowiedzieli się, kim jest osoba nieletnia, co kryje się pod pojęciem demoralizacji oraz czym jest czyn karalny. Poznali również konsekwencje prawne, które stosuje sąd rodzinny wobec „niepokornych” nastolatków. Omówione zostały najczęściej spotykane przypadki łamania przez młodzież norm prawnych. Młodzi ludzie ze swoim gościem rozmawiali również o zgubnych konsekwencjach zażywania alkoholu, dopalaczy i narkotyków.

Informujemy wychowawców ze szkół powiatu leskiego o możliwości zorganizowania podobnego spotkania również dla Państwa wychowanków! Prosimy o wcześniejszy kontakt z asystentem ds. nieletnich pod nr tel. 134687314.

źródło: KPP Lesko

16-11-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym: