REKLAMA

Obrazy z końmi – dekoracja w wielkim stylu

Obraz konie w salonie

Obraz konie w salonie

Obraz z malowniczym przedstawieniem to jeden z najszybszych pomysłów na to, jak odmienić dotychczasowy wygląd mieszkania. Ten jeden tylko akcent jest bowiem w stanie zmienić więcej, niż można sądzić. Efektowna kompozycja zawieszona nad kanapą w salonie czy wezgłowiem łóżka w sypialni nada nowy charakter całej przestrzeni.

Zwierzęce motywy w świecie aranżacji wnętrz to duże wyzwanie dla wielu i krok wymagający odwagi. Wydaje nam się bowiem, że pod tym pojęciem kryją się ekstrawaganckie cętki lamparta albo kolorowo upierzone egzotyczne papugi. Tymczasem wybór wzorów jest znacznie większy i nawet miłośnicy klasycznych, eleganckich stylizacji są w stanie znaleźć odpowiednie obrazy. Konie są najlepszym tego przykładem. Te pełne wdzięku i majestatu zwierzęta nie tylko ozdobią przestrzeń, ale zagwarantują nam unikalny klimat w przestrzeni – zwłaszcza, gdy wybierzemy kompozycję ukazującą także malowniczy pejzaż. Jeśli więc zastanawiamy się, w jaki sposób ozdobić mieszkanie, w tym artykule znajdzie się kilka naprawdę efektownych propozycji.

Galop przez malownicze pola

Obraz konie w galopie

Obraz konie w galopie

https://myloview.pl/obrazy/wg-kategorii/zwierzeta/konie/

Wśród wszystkich zwierząt, jakie chodzą po Ziemi, to chyba właśnie konie były i są najczęściej uwiecznianymi zwierzętami przez artystów. Pojawiają się one nie tylko na kompozycjach historycznych i batalistycznych, ale także wiejskich i sielankowych, a nawet całkiem nowoczesnych o abstrakcyjnym charakterze. W związku z tym, że jest to temat tak powszechny i uniwersalny, możemy być pewni, że jeśli zdecydujemy się na tego typu przedstawienie, zyskamy ozdobę, która będzie się doskonale prezentować bez względu na panującą obecnie modę. Propozycja, którą przygotowaliśmy jako pierwszą, to niezwykle dynamiczne obrazy – konie w galopie. Pełna życia kompozycja całkowicie odmieni wygląd salonu, sprawiając, że stonowana przestrzeń zmieni się o 180 stopni. Jeśli zależy nam na spektakularnej przemianie, świetne rezultaty zyskamy, gdy na ścianie pojawi się wielkoformatowe płótno, które stanie się główną dominantą w pomieszczeniu. Kolorystykę dobierzmy koniecznie tak, by pasowała do koloru ścian bądź tonacji mebli.

Sielanka pełna spokoju

Obraz konie o zachodzie słońca

Obraz konie o zachodzie słońca

Wszystkim, którym doskwiera brak natury w codziennym życiu, powinni wprowadzić do wystroju wnętrza elementy ze świata natury. Najszybszym pomysłem będą właśnie obrazy. Konie spacerujące bądź pasące się na polnej łące to idealny przepis na to, by nawet w mieszkaniu w centrum miasta zapanowała malownicza, spokojna i sielankowa atmosfera. Stonowana kolorystyka przedstawienia, rozległe pastwiska, rysujące się w oddali góry – taki widok pozwoli nam choć na chwilę zapomnieć, że znajdujemy się na co dzień w ruchliwej metropolii. By dodatkowo podkreślić beztroski charakter kompozycji, warto wybrać takie zdjęcie wydrukowane na płótnie, które przedstawia sielankowy pejzaż z sylwetką konia na tle zachodzącego słońca. Wówczas całe otoczenie skąpane jest w złotych promieniach. To właśnie sprawi, że i w całym pokoju zapanuje niezwykle przyjemna dla oka i idealna do relaksu atmosfera. Taki obraz pasuje, jak ulał do wystroju sypialni, gdzie przecież chcemy odpocząć, ale możemy go zawiesić także w domowym biurze, gdzie będzie miłą odskocznią od obowiązków.

Dzieło spod pędzla malarza

Obraz konie

Obraz konie

Drukowane na płótnie obrazy to jednak nie tylko fotografie. Jeśli mamy artystyczną duszę i cenimy sztukę, możemy zdecydować się na kompozycję, która przedstawia malarskie dzieło. Gdy zdecydujemy się na takie rozwiązanie, okaże się, że wachlarz wzorów do wyboru jest naprawdę imponujący. Nie są to bowiem tylko olejne wizerunki, ale także obrazy imitujące akwarelowe widoki z końmi lub ich portrety wykonane na przykład pastelami. Każda z technik malarskich odznacza się czymś całkowicie innym i właśnie tym tropem możemy pójść, szukając najlepszej dla siebie ozdoby wnętrza. Jeśli urządziliśmy pokój w duchu retro, postawmy na grafikę przypominającą starodawną rycinę, a jeśli w mieszkaniu panuje nowoczesny klimat i całkowicie minimalistyczny wystrój, wówczas jak ulał będzie pasować nieco abstrakcyjne w wyrazie przedstawienie konia w oderwanej od rzeczywistości kolorystyce. Nie bójmy się sięgać po nietypowe wzory, bo to właśnie one zagwarantują nam niepowtarzalną stylizację wnętrza.

Obraz do dziewczęcego pokoju

Obraz koń dziecięcy

Obraz koń dziecięcy

Wizerunki koni to bardzo uniwersalna propozycja, dlatego z tego pomysłu możemy skorzystać nie tylko wtedy, gdy chcemy ozdobić salon, sypialnię czy domowe biuro. Wizerunek tego zwierzęcia będzie pasował jak ulał również do pokoju nastolatki. Tutaj warto natomiast wybrać coś o dziewczęcym charakterze. Naszą propozycją jest malarski portret zwierzęcia, który na głowie ma kwietny wianek. Jest to niezwykle urokliwe przedstawienie, dlatego możemy być pewni, że będzie idealnie pasować. Inspiracji do udekorowania pokoju możemy szukać również w sztuce ludowej, a dokładniej w skandynawskim folklorze. Tutaj na uwagę zasługuje kultowy już konik z Dalarna – drewniana figurka rzeźbiona po to, by odganiać złe duchy. Ciekawy wzór, bazujący na tym właśnie motywie, to świetny sposób na to, by wprowadzić do pokoju przy okazji akcent pochodzący z innej kultury i innego kraju.

Bogactwo wzorów jest naprawdę imponujące: zwierzęta w galopie, pasące się na łące czy widziane oczami artysty. Znajdźmy przedstawienie, które pasuje jak ulał do naszego wystroju wnętrza, i za pomocą jednego płótna odmieńmy dotychczasową stylizację.

Tekst przygotowany we współpracy ze stroną myloview.pl

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane
12-11-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym: