REKLAMA

Technikum Leśne w Lesku „złotą” szkołą (ZDJĘCIA)

LESKO / PODKARPACIE. Technikum Leśne w Lesku zdobyło tytuł Złotej Szkoły zajmując 6. miejsce w województwie podkarpackim i 3 miejsce wśród szkół leśnych w Polsce w ogólnopolskim rankingu techników Perspektywy 2017. Leska szkoła uplasowała się na 66. pozycji wśród ponad 1700 techników w kraju.

Ranking Perspektyw bierze pod uwagę sukcesy uczniów w olimpiadach przedmiotowych, wyniki matur z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matur z przedmiotów dodatkowych i wyniki egzaminu zawodowego.

-2_Q_DR.0620.5.2017_Adepci_le=B6nictwa_z_Leska_ucz=B1_si=EA_pie_= legnacji upraw lesnych. Fot. Z. Folwarski

– Zdobycie tak cennego wyróżnienia świadczy o wysokiej jakości pracy szkoły, zaangażowaniu jej pedagogów, uczniów, pracowników administracji i obsługi w kreowanie wyjątkowej atmosfery – podkreśla Jadwiga Szylak, dyrektor ZSL w Lesku. – To także efekt bardzo dobrych warunków, jakie stwarza do rozwoju placówki organ prowadzący szkołę, Minister Środowiska.

Tradycja Technikum Leśnego w Lesku sięga roku 1883 r. kiedy to w Bolechowie (obecnie Ukraina) założona została Niższa Cesarsko-Królewska Szkoła Lasowa, a następnie Cesarsko-Królewska Szkoła Leśniczych. Pierwszy jej kierownik c.k. nadleśniczy Piotr Hirsch, tak mówił do swych wychowanków: „…żądamy od Was stanowczo i bez miłosierdzia: prawości i pracy!”. Po wojnie szkołę przeniesiono kolejno do Limanowej, Ojcowa i Krasiczyna, a od 1975 roku funkcjonuje ona w Lesku, gdzie przechowywane jest tez archiwum z czasów Bolechowa.

DR.0620.5.2017 Uczniowie ZSL w lesku podczas praktyk zawodowych. Fot. Z. Folwarski

materiały nadesłane

16-01-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym: